کتابت احادیث فاطمی در حرم مطهر رضوی  کتابت احادیث فاطمی در حرم مطهر رضوی  کتابت احادیث فاطمی در حرم مطهر رضوی  بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
کتابت احادیث فاطمی در حرم مطهر رضوی  کتابت احادیث فاطمی در حرم مطهر رضوی  کتابت احادیث فاطمی در حرم مطهر رضوی  کتابت احادیث فاطمی در حرم مطهر رضوی  کتابت احادیث فاطمی در حرم مطهر رضوی 

کتابت احادیث فاطمی در حرم مطهر رضوی 

در روز شهادت حضرت فاطمه(س) جمعی از هنرمندان قرآنی با حضور در واحد هنرهای قرآنی حرم مطهر رضوی احادیث فاطمی را کتابت و خوشنویسی کردند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، همزمان با سیزدهم جمادی‌الاول که به روایتی سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) است، کارگاه‌ هنری با محوریت شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) به همت واحد هنرهای قرآنی حرم مطهر رضوی واقع در دارالقرآن الکریم و رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برپا شد. 


در این کارگاه هنری جمعی از هنرمندان آثار هنری از جمله نقاشی، خوشنویسی، تذهیب و معرق با محوریت شخصیت حضرت زهرا(س) و احادیث این بانوی بزرگوار خلق کردند. 


دراین کارگاه هنری همچنین جمعی از اساتید و هنرجویان رشته خوشنویسی جملاتی زیبا با محوریت شخصیت حضرت زهرا(س) و همچنین احادیثی از این بانوی بزرگوار را با خطی زیبا کتابت کردند که این آثار به عنوان هدایای فرهنگی و متبرک به زائران حرم مطهر رضوی و علاقه‌مندان به هنر خوشنویسی اهدا شد.


گفتنی است واحد هنرهای قرآنی همه روزه در دو نوبت صبح و بعدازظهر با ارائه خدمات آموزشی در زمینه هنر خوشنویسی، تذهیب، نقاشی و معرق پذیرای زائران حرم مطهر رضوی است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران