۱۰۰ نفر در قالب ۲ کاروان هفته اول بهمن‌ماه عازم سوریه می‌شوند ۱۰۰ نفر در قالب ۲ کاروان هفته اول بهمن‌ماه عازم سوریه می‌شوند ۱۰۰ نفر در قالب ۲ کاروان هفته اول بهمن‌ماه عازم سوریه می‌شوند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
۱۰۰ نفر در قالب ۲ کاروان هفته اول بهمن‌ماه عازم سوریه می‌شوند ۱۰۰ نفر در قالب ۲ کاروان هفته اول بهمن‌ماه عازم سوریه می‌شوند ۱۰۰ نفر در قالب ۲ کاروان هفته اول بهمن‌ماه عازم سوریه می‌شوند ۱۰۰ نفر در قالب ۲ کاروان هفته اول بهمن‌ماه عازم سوریه می‌شوند ۱۰۰ نفر در قالب ۲ کاروان هفته اول بهمن‌ماه عازم سوریه می‌شوند

۱۰۰ نفر در قالب ۲ کاروان هفته اول بهمن‌ماه عازم سوریه می‌شوند

ظرفیت جدید برای اعزام متقاضیان سفر به سوریه در هفته اول بهمن‌ماه اعلام شد که بر اساس آن در این ایام ۱۰۰ نفر به زیارت حرم حضرت زینب (س) مشرف می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، سفر به سوریه پس از پاکسازی داعش از دمشق و برقراری امنیت، پس از سال‌ها انتظار مجدد برقرار و اواسط آذرماه اولین کاروان رسمی به سوریه مشرف شد.


هم‌اکنون سفرهای زیارتی به سوریه بر اساس زمان‌بندی از قبل تعیین شده در حال انجام است و متقاضیان این سفر معنوی به زیارت حضرت زینب (س) مشرف می‌شوند. به طوری که امروز آخرین کاروان دی‌ماه عازم سوریه خواهد شد و به این ترتیب حدود ۱۰ کاروان در دی‌ماه به سوریه اعزام می‌شوند که ظرفیت هر کاروان نیز حدود ۵۰ نفر بود.


 ۱۰۰ نفر در قالب ۲ کاروان هفته اول بهمن‌ماه عازم سوریه می‌شوند


با پایان سفرهای زیارتی به سوریه در دی‌ماه، ظرفیت‌های جدید سفر به سوریه اعلام شده است و به این ترتیب با توجه به محدودیت‌های موجود، در حال حاضر برای هفته نخست بهمن‌ماه دو کاروان به سوریه اعزام می‌شوند که تمامی این کاروان‌ها نیز از تهران و فرودگاه امام خمینی (ره) عازم دمشق خواهند شد.


بر همین اساس، کاروان‌های زیارتی سوریه در ۳ و ۶ بهمن‌ماه عازم دمشق می‌شوند که کاروان ۳ بهمن‌ماه به مدت ۴ روز و ۳ شب و کاروان ۶ بهمن‌ماه به مدت ۵ روز و ۴ شب در هتل پنج ستاره دمشق اقامت دارند. همچنین ظرفیت هر کاروان نیز حدود ۵۰ نفر پیش‌بینی شده است و در هفته اول بهمن‌ماه ۱۰۰ نفر به حرم حضرت زینب (س) مشرف خواهند شد.


افزایش تقاضای سفر به سوریه از استان‌های مختلف


در کنار سفرهای زیارتی به سوریه که در حال حاضر تنها از تهران صورت می‌گیرد، بسیاری از افراد از استان‌های مختلف نیز متقاضی برقراری سفر به سوریه از استان خود هستند که سازمان حج و زیارت در حال بررسی آن است، اما با توجه به اتفاقات اخیر سفر هیأت رسمی سازمان حج و زیارت برای اعزام به سوریه و بررسی وضعیت سفرهای زیارتی به سوریه به منظور افزایش این سفرها به تعویق افتاده است.


تاکنون حدود ۱۵ کاروان زیارتی به سوریه اعزام شده است و روند اعزام زائران به دمشق همچنان ادامه دارد.


کاروان‌های زیارتی در این سفر معنوی، علاوه بر زیارت حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س)، به زیارت دوره وادی السلام و باب الصغیر مشرف می‌شوند. همچنین بازدید از مسجد جامع اموی و بازار حمیدیه نیز از دیگر برنامه‌های کاروان‌های زیارتی سوریه به شمار می‌رود.


انتهای پیام/
مطالب مرتبط

نظرات کاربران