حجت الاسلام والمسلمین شهریاری:

تکیه کردن به ظالمان، خلاف نص قرآن است حجت الاسلام والمسلمین شهریاری:

تکیه کردن به ظالمان، خلاف نص قرآن است حجت الاسلام والمسلمین شهریاری:

تکیه کردن به ظالمان، خلاف نص قرآن است بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
حجت الاسلام والمسلمین شهریاری:

تکیه کردن به ظالمان، خلاف نص قرآن است حجت الاسلام والمسلمین شهریاری:

تکیه کردن به ظالمان، خلاف نص قرآن است حجت الاسلام والمسلمین شهریاری:

تکیه کردن به ظالمان، خلاف نص قرآن است حجت الاسلام والمسلمین شهریاری:

تکیه کردن به ظالمان، خلاف نص قرآن است حجت الاسلام والمسلمین شهریاری:

تکیه کردن به ظالمان، خلاف نص قرآن است
حجت الاسلام والمسلمین شهریاری:

تکیه کردن به ظالمان، خلاف نص قرآن است

جمعی از علمای شورای همبستگی ملی پاکستان به ریاست «لیاقت بلوچ» با حضور در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با «حجت الاسلام والمسلمین شهریاری» دبیرکل این مجمع دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، جمعی از علمای شورای همبستگی ملی پاکستان عصر روز دوشنبه (30 دی ماه) با حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری در این دیدار ضمن تشریح فعالیت‌های مجمع تقریب گفت: زمانی امت اسلامی شکل می‌گیرد که آیات قرآن و روایات پیامبر اکرم (ص) را دستور العمل های خود قرار دهیم.

وی در ادامه با اشاره به حضور باشکوه و بی‌نظیر مردم ایران و عراق در تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت: سردار سلیمانی بنده خالص خدا بود و هرکسی که به خدا متصل شود خداوند او را بزرگ خواهد کرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه چرا باید بلاد مسلمین اینگونه آماج حملات داعشی ها شود، تاکید کرد: ما باید متوجه باشیم که امروز دشمن بزرگ ما آمریکا و اسرائیل است.

وی در ادامه با انتقاد از کرنش برخی کشورهای عربی در برابر ابرقدرت ها گفت: روسای برخی از کشورهای اسلامی جرات حرف زدن راجع به آمریکا را ندارند؛ چرا یک رهبر مسلمان باید از اینها بترسد؟ حال آنکه درس بزرگ اسلام مقابله با ظلم و جور است و اگر کسی به آن عمل نکند به آیات قرآن عمل نکرده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی باتاکید بر اینکه تکیه کردن به ظالمین خلاف نص قرآن است، اظهار کرد: آیا عاقبت «مرسی رئیس جمهور سابق مصر» برای ما یک درس نیست؟ او خواست به سعودی ها و حکام آمریکا تکیه کند و عاقبتش را دیدیم.

حجت الاسلام و المسلمین شهریاری خطاب به هیئت پاکستانی گفت: شما وظایفی دارید و آن نصیحت امرا و حکام خودتان است که نباید به خاطر مال دنیا و ارتباطات دنیایی به آمریکایی ها، سعودی ها واستکبار اطمینان کنیم، چرا که آنها ظالم هستند و تکیه کردن به آنها خلاف نص قرآن است؛ باید آگاه باشیم، اگر سعودی ها و آمریکایی ها فرصت کنند از ایران و پاکستان و... هیچ سرمایه ای باقی نمی گذارند و همه را به یغما می برند، پس نباید از آمریکا و اذناب آن حمایت کرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطر افزود: یکی از نقشه های شوم استکبار، ایجاد تفرقه در بین امت اسلامی است و دشمنان در این زمینه بر اعتقادات شیعه وسنی تمرکز می‌کنند و با این ابزارها ما را درگیر اختلاف با یکدیگر می‌کنند و در نتیجه منابع کشورهای اسلامی را به یغما می‌برند.

وی افزود: همه ما امت اسلام باید متوجه باشیم که زیر خیمه رسول الله (ص) زندگی می‌کنیم و رفتار ما باید به گونه ای باشد که نشان دهیم پیامبر گرامی اسلام (ص) الگوی ما است؛ رسول خدا(ص) حتی منافقین را نیز زیر چتر اسلام جا داد و این نشان دهنده این است که ما باید تحمل خود را در برابر یکدیگر بالا ببریم؛ چرا باید در خیابان های کراچی شاهد چنین کشتارهایی باشیم؟ این خلاف سنت رسول الله(ص) است.

در ادامه این دیدار «لیاقت بلوچ» دبیر کل جماعت اسلامی پاکستان، ضمن تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی از کارنامه فعالیت های ایشان در طول دوران حیاتشان تقدیر کرد.

وی افزود: امت اسلام شهدا را تاج سر خود می‌دانند؛ شهدا عظمتی از ناحیه پرودگار کسب کرده اند و کسی که در راه حق ایثار کند پرودگار فرشته هایی را نازل می‌کند که برای او دعا می‌کنند.

لیاقت بلوچ در ادامه به تلاش های مقام معظم رهبری برای ایجاد وحدت بین مسلمانان جهان اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران توانست مردم را بیدار و وحدت بین آنها را بیشتر کند تا در مقابل استکبار و چالش ها ایستادگی کنند.

وی اظهار کرد: ما در پاکستان هم روابط خوبی با جمهوری اسلامی ایران داریم اما باتوجه به اینکه بیشتر مردم پاکستان سنی مذهب هستند، روابط بین دو کشور باید مستحکم تر شود تا الگویی برای جهان اسلام باشیم.

لیاقت بلوچ با بیان اینکه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نقش خوبی در وحدت بین مسلمانان داشته است، تاکید کرد: ما خواستار توسعه فعالیت های این مجمع هستیم.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های مجمع تقریب در زمینه فلسطین و قدس، خواستار افزایش فعالیت‌های این مجمع در زمینه مسلمانان کشمیر شد و گفت: کشمیر نزدیک ۱۸‌میلیون مسلمان دارد که تحت ظلم هندوها هستند و امیدواریم که در فعالیت‌های مجمع تقریب بیشتر به مسلمانان این کشور پرداخته شود.

لیاقت بلوچ در پایان تاکید کرد: مسلمانان باید به این نکته توجه کنند که از گفتن عبارات و اصطلاحاتی که ممکن است موجب حساسیت پیروان مذاهب و ادیان شود، پرهیز کنند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران