حلب به طور کامل آزاد شد حلب به طور کامل آزاد شد حلب به طور کامل آزاد شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
حلب به طور کامل آزاد شد حلب به طور کامل آزاد شد حلب به طور کامل آزاد شد حلب به طور کامل آزاد شد حلب به طور کامل آزاد شد

حلب به طور کامل آزاد شد

ارتش سوریه پس از سیطره بر منطقه «صالات اللیرمون» امنیت را به طور کامل به شهر حلب بازگرداند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، شبکه خبری «المیادین» گزارش داد که ارتش سوریه روز یکشنبه (27 بهمن ماه) پس از آنکه کنترل آخرین پایگاه‌های تروریست‌ها در منطقه «صالات اللیرمون» در شمال حلب را به‌دست گرفت توانست امنیت را به طور کامل به شهر حلب بازگرداند.

شبکه خبری الجزیره نیز در خبری تایید کرد که ارتش سوریه توانسته است کنترل کامل شهر حلب را در دست بگیرد.

ارتش سوریه پیش از این توانسته بود تمامی بخش‌های منطقه «جمعیة الزهراء» در غرب حلب را آزاد کند و پس از درگیری با تروریست‌های «جبهة النصرة» سیطره خود بر شهر «حریتان» در ریف حلب شمالی را توسعه دهد.

از سوی دیگر پس از عقب‌نشینی تروریست‌های جبهة النصره از مناطق «حیان»، «بیانون» و «تل مصبین» در ریف حلب شمالی،‌ ارتش سوریه بدون درگیری این مناطق را آزادسازی کرد.

دیده بان سوریه نیز گزارش داد که نیروهای سوری توانستند ۱۳ شهرک و روستا را در شمال و شمال غرب حلب آزاد کنند.

ارتش سوریه از یک ماه پیش عملیات‌ نظامی خود علیه تروریست‌ها را از دو محور، یکی جنوب و غرب حلب و دیگری جنوب استان ادلب آغاز کرده و توانسته است طی این مدت کوتاه، مساحت‌ گسترده‌ای را به همراه اتوبان حلب دمشق آزاد و پاکسازی کند. سوریه بارها اعلام کرده است که حملاتش علیه تروریست‌هایی است که در ادلب حضور دارند.

 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران