فرآیند ثبت نام حج تمتع به صورت غیر حضوری انجام می شود فرآیند ثبت نام حج تمتع به صورت غیر حضوری انجام می شود فرآیند ثبت نام حج تمتع به صورت غیر حضوری انجام می شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
فرآیند ثبت نام حج تمتع به صورت غیر حضوری انجام می شود فرآیند ثبت نام حج تمتع به صورت غیر حضوری انجام می شود فرآیند ثبت نام حج تمتع به صورت غیر حضوری انجام می شود فرآیند ثبت نام حج تمتع به صورت غیر حضوری انجام می شود فرآیند ثبت نام حج تمتع به صورت غیر حضوری انجام می شود

فرآیند ثبت نام حج تمتع به صورت غیر حضوری انجام می شود

سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت از غیر حضوری بودن فرآیند ثبت نام حج تمتع ۹۹ خبرداد و تاکید کرد: ثبت نام در کاروان ها بنابر اطلاعیه سازمان حج و زیارت انجام می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج از روابط عمومی سازمان حج وزیارت، اکبر رضایی سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت از غیر حضوری بودن فرآیند ثبت نام حج تمتع ۹۹ خبرداد و اظهار کرد: ثبت نام در کاروان ها بنابر اطلاعیه سازمان حج و زیارت انجام می گیرد.


وی افزود: فرآیند ثبت نام حج تمتع ۹۹ شامل؛ انتخاب کاروان ها، ثبت نام و پرداخت قسط اول تشرف به صورت غیر حضوری و الکترونیکی انجام می گیرد.
سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: برای نام نویسی و انتخاب کاروان نیازی به مراجعه دفاتر زیارتی نیست و محدودیت زمانی ارائه مدارک به مدیران جهت قطعی نمودن ثبت نام برداشته شده است و زائران می توانند بدون تجمع در دفاتر و به مرور زمان در روزهای بعد از ثبت نام به دفتر مدیر کاروان مراجعه کرده و مدارک قید شده در اطلاعیه را ارائه نمایند تا ثبت نام خود را قطعی کنند.
**اطلاعیه ثبت‌نام زائران در کاروانهای حج تمتع 99 روز سه شنبه منتشر می شود
وی تصریح کرد: اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص ثبت نام زائران در کاروان های حج تمتع 99 سه شنبه ششم اسفند ماه منتشر می شود. در این اطلاعیه اولویت های تشرف و اولویت های ذخیره، نحوه مراجعه و ثبت نام در کاروانها، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام، نحوه پرداخت هزینه تشرف، نحوه دریافت وجه قربانی و واگذاری قبوض درج شده است.
رضایی با بیان اینکه متقاضیان حج تمتع 99 می توانند با مطالعه کامل اطلاعیه، از روز نهم اسفند ماه مبادرت به نام نویسی در کاروانها کنند، گفت: اطلاعات مرتبط با کاروان ها پیش از آغاز فرآیند نام نویسی قابل رویت و در دسترس زائرین خواهد بود.
وی تاکید کرد:پیش نیاز نام نویسی در کاروانهای حج تمتع سال آِینده، بروز رسانی و تکمیل اطلاعات در سامانه https://reserve.haj.ir است، بنابراین دارندگان قبوض ودیعه گذاری که تاکنون به تکمیل اطلاعات مبادرت نکرده اند، در زمان باقی مانده این مهم را انجام دهند.


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران