سازمان ملل از تشکیل کشور مستقل فلسطینی حمایت کرد سازمان ملل از تشکیل کشور مستقل فلسطینی حمایت کرد سازمان ملل از تشکیل کشور مستقل فلسطینی حمایت کرد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
سازمان ملل از تشکیل کشور مستقل فلسطینی حمایت کرد سازمان ملل از تشکیل کشور مستقل فلسطینی حمایت کرد سازمان ملل از تشکیل کشور مستقل فلسطینی حمایت کرد سازمان ملل از تشکیل کشور مستقل فلسطینی حمایت کرد سازمان ملل از تشکیل کشور مستقل فلسطینی حمایت کرد

سازمان ملل از تشکیل کشور مستقل فلسطینی حمایت کرد

شورای امنیت سازمان ملل با حمایت تمامی اعضا بر تشکیل کشور مستقل فلسطین و ادامه مذاکرات معتبر بین طرف های اسرائیلی و فلسطینی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، خبرگزاری فرانسه افزود: شورای امنیت در بیانیه ای که حمایت تمامی اعضا را کسب کرده است، بر لزوم افزایش تلاش های جمعی برای شروع مذاکرات تاکید و عمیقا نسبت به اقدامات خشونت آمیز علیه غیرنظامیان ابراز نگرانی کرد.
در بیانیه شورای امنیت که توسط کشور بلژیک منتشر شد، اعضای شورا حمایت خود از راه حل دو دولتی را اعلام و بر برقراری صلح در مرزهای رسمی تاکید کردند.
در این بیانیه با اشاره به اقدامات رژیم صهیونیستی برای ساخت خانه های جدید در قدس، آمده است که تمام طرفین باید از اقداماتی که مانع رسیدن به صلح پایدار، جامع و عادلانه می شود، خودداری کنند.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز پیشتر در دیدار با ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین در بروکسل بر تشکیل کشور مستقل برای مردم فلسطین تاکید کرده بود.
مخالفت کشورها و سازمان های بین المللی با طرح معامله قرن پس از افشای جزئیات آن در ۸ بهمن توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به شدت افزایش یافته است.
روسیه به عنوان یکی از ۵ کشور دارای حق وتو در سازمان ملل متحد این طرح را یکجانبه به سود اسرائیل ارزیابی کرده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران