بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

مرکز رسیدگی به امور مساجد، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بیانیه‌ای صادر و تاکید کرد: مساجدی که از امکانات بهداشتی لازم برخوردارند، نماز جماعت را در اقل وقت (حتی الامکان بدون انجام مستحبات) برگزار کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، مرکز رسیدگی به امور مساجد، در خصوص فعالیت مساجد در ایام پیش رو و به منظور قدردانی از جامعه پزشکی و پرستاری و همچنین جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بیانیه‌ای صادر کرد. متن بیانیه به این شرح است:


 


بسمه تعالی


پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند: إذا نَزَلَتِ العاهاتُ وَالآفاتُ عوفِیَ أهلُ المَساجِد.


هر گاه آسیب ها و آفت ها فرود آیند ، مسجدیان در امان اند.(الجعفریّات: ص 39)


درب مساجد در اول وقت شرعی جهت اقامه نماز باز است.


 در صورت اقامه نماز جماعت، رعایت کلیه دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت و توصیه‌نامه بهداشتی مرکز رسیدگی به امور مساجد الزامی است.


 توصیه می‌شود مساجدی که از امکانات بهداشتی لازم برخوردارند، نماز جماعت را در اقل وقت (حتی الامکان بدون انجام مستحبات) برگزار نمایند.


 بر خود فرض می‌دانیم از زحمات کلیه پزشکان، پرستاران و مراقبین سلامت جامعه که در این ایام تلاش وافری دارند قدردانی و تشکر نماییم.


مساجد و ائمه  جماعات همیاران شما در حوزه سلامت هستند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران