حال و هوای مسجدالحرام در سایه شیوع کرونا حال و هوای مسجدالحرام در سایه شیوع کرونا حال و هوای مسجدالحرام در سایه شیوع کرونا بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
حال و هوای مسجدالحرام در سایه شیوع کرونا حال و هوای مسجدالحرام در سایه شیوع کرونا حال و هوای مسجدالحرام در سایه شیوع کرونا حال و هوای مسجدالحرام در سایه شیوع کرونا حال و هوای مسجدالحرام در سایه شیوع کرونا

حال و هوای مسجدالحرام در سایه شیوع کرونا

با وجود شیوع کرونا در نقاط مختلف جهان، عمره‌گزاران تحت تدابیر بهداشتی شدید در مسجدالحرام در حال انجام مناسک عمره مفرده هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، خبرگزاری شبستان به نقل از ریپابلیک ورلد گزارش داد:عربستان در اقدامی بی‌سابقه پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد که ورود زائران خارجی را برای عمره مفرده به این کشور ممنوع می‌کند. این تصمیم باعث سرگردانی ده‌ها هزار داوطلب زیارت خانه خدا شده است.

در حال حاضر ده‌ها هزار عمره‌گزار در مسجدالحرام نمازهای روزانه را به جا می‌آورند. صحن مسجدالحرام حداقل چهار بار در روز شسته می‌شود و ۱۳ هزار و پانصد فرش این مسجد مرتباً نظافت و ضد‌عفونی می‌شود. به گفته «جابر ودانی» از مسئولان این مسجد، بهترین روش‌های نظافت و استریل کردن موجود در محیط این مسجد انجام و فرش‌ها روزانه تمیز و معطر می‌شود.

همچنین بسیاری از زائران در داخل مسجدالحرام از ماسک استفاده می‌کنند. گفته می‌شود در پی افزایش تقاضای خرید ماسک، سه داروخانه اطراف مسجدالحرام ماسک‌های خود را تمام کرده‌اند.

به دلیل وابستگی بسیاری از مشاغل و فروشگاه‌ها به خرید حجاج، پس از اعلام تصمیم تعلیق عمره، این مشاغل با رکود همراه شده است. دولت عربستان اعلام کرده این تعلیق موقتی است اما زمانی را برای برقراری دوباره این مناسک اعلام نکرده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران