نام نویسی حدود 50 درصد زائران در کاروان های حج تمتع 99 نام نویسی حدود 50 درصد زائران در کاروان های حج تمتع 99 نام نویسی حدود 50 درصد زائران در کاروان های حج تمتع 99 بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
نام نویسی حدود 50 درصد زائران در کاروان های حج تمتع 99 نام نویسی حدود 50 درصد زائران در کاروان های حج تمتع 99 نام نویسی حدود 50 درصد زائران در کاروان های حج تمتع 99 نام نویسی حدود 50 درصد زائران در کاروان های حج تمتع 99 نام نویسی حدود 50 درصد زائران در کاروان های حج تمتع 99

نام نویسی حدود 50 درصد زائران در کاروان های حج تمتع 99

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت از نام نویسی حدود 50 درصد زائران درکاروان های حج تمتع 99 خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت الاسلام والسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.


در این جلسه سرپرست حجاج ایرانی به فراهم شدن مقدمات سفر زائران ایرانی به سرزمین وحی اشاره و خاطرنشان کرد: کمتر از یک هفته از آغاز نام نویسی زائران در کاروان های حج تمتع 99 می گذرد و استقبال زائران از نام نویسی بسیار خوب بوده است.


وی افزود: درحال حاضر حدود 50 درصد زائران در کاروان های حج تمتع 99 نام نویسی کرده اند و در روزهای آینده تا پرشدن باقیمانده ظرفیت ثبت نام ادامه می یابد تا کاروان ها تکمیل شوند.


این گزارش حاکیست دراین جلسه آقای علی رضا رشیدیان نیز به تلاش همکاران سازمان حج و زیارت برای فراهم شدن مقدمات سفر زائران ایرانی به سرزمین وحی اشاره و اظهار کرد: همزمان با آغاز نام نویسی از زائران، همکاران این سازمان تمام توان خود را به کار گرفته اند تا بتوانند بدون هیچ گونه مشکلی مقدمات سفر حج آینده را فراهم کنند.


رئیس سازمان حج و زیارت با بیان گزارشی از حوزه عتبات عالیات افزود: با توجه به اتفاقات اخیر و شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف، به صورت موقت اعزام زائران به عتبات متوقف شده است، اما همکاران این سازمان درعراق حضور دارند تا به محض برطرف شدن این خطر، مقدمات سفر زائران حسینی را فراهم کنند.


این جلسه با گزارش حجت الاسلام والمسلمین سید حسین رکن الدینی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری درخصوص برنامه ریزی ها و فعالیت های فرهنگی این معاونت جهت حج 99 ادامه یافت.


وی گفت: همزمان با اعلام رسمی نام نویسی زائران برای حج آینده، اسامی روحانیان کاروان‌ها نیز به سازمان حج و زیارت داده شد تا زائران بتوانند کاروان های خود را برای اعزام به سرزمین وحی انتخاب کنند.


برپایه این گزارش، در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: این یک آزمون الهی است که امیدورایم با تلاش همگانی و رعایت نکات بهداشتی و دعای خیر همه مومنان، ملت ایران نیز از این آزمون سربلند بیرون بیایند و بیماران نیز به زودی بهبود یافته و به آغوش گرم خانواده خود بازگردند.


وی همچنین از تلاش شبانه روزی کادر درمانی، پزشکان و پرستاران برای درمان بیماران ویروس کرونا تقدیر کرد و تلاش آن ها را همچون مجاهدت در راه خدا توصیف کرد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران