نام نویسی نزدیک به 60 درصد زائران در کاروان های حج نام نویسی نزدیک به 60 درصد زائران در کاروان های حج نام نویسی نزدیک به 60 درصد زائران در کاروان های حج بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
نام نویسی نزدیک به 60 درصد زائران در کاروان های حج نام نویسی نزدیک به 60 درصد زائران در کاروان های حج نام نویسی نزدیک به 60 درصد زائران در کاروان های حج نام نویسی نزدیک به 60 درصد زائران در کاروان های حج نام نویسی نزدیک به 60 درصد زائران در کاروان های حج

نام نویسی نزدیک به 60 درصد زائران در کاروان های حج

در جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد که نزدیک به 60 درصد زائران درکاروان های حج تمتع 99 ثبت نام کرده اند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت الاسلام والسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل و اعلام شد با نام نویسی بیش از44 هزار نفر در کاروان های حج تمتع نزدیک به 60 درصد ظرفیت ثبت نام زائران پر شده است.


آقای اکبر رضایی سرپرست معاونت حج وعمره سازمان حج وزیارت در این جلسه با ارائه گزارشی از روند ثبت نام زائران در استان های مختلف اظهار داشت: درصورتی که ظرفیت خالی کاروان های حج تمتع آینده تا روز چهارشنبه 21 اسفند ماه توسط دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۸۶ تکمیل نشود اولویت های ذخیره از دارندگان قبوض ودیعه گذاری اعلام خواهد شد.


وی تاکید کرد: جدول پرواز زائران حج پیش رو به مقصد فرودگاههای مدینه و جده  در حال نهایی شدن است.


بر پایه این گزارش، در این جلسه سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای فراهم شدن مقدمات سفر زائران ایرانی به سرزمین وحی تصریح کرد: کارگروه ویژه ای تشکیل شود و سناریوی های مختلف را در مورد حج آینده با توجه به مشکلی که ویروس کرونا ایجاد کرده است بررسی و راهکار لازم را برای هر وضعیت ارائه کند.


نماینده ولی فقیه درامورحج وزیارت گفت: عربستان با توجه به وضعیت کنونی و شیوع ویروس کرونا در برخی کشورها که هوای گرمتری دارند، احتمال دارد دستورالعمل های جدیدی را برای اعزام زائران اعلام کند لذا ضروری است که برنامه ریزی و تدبیر مناسب صورت گیرد.


این جلسه با گزارش حجت الاسلام والمسلمین سید جواد مظلومی معاون اموربین الملل بعثه مقام معظم رهبری از برنامه ریزی ها و فعالیت های این معاونت درموسم حج با توجه به توصیه های رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگزاران حج ادامه یافت.


حجت الاسلام والمسلمین نواب نیزابراز امیدواری کرد که با مدیریت و هدایت حجت الاسلام والمسلمین مظلومی، معاونت اموربین الملل بعثه نقش فعال تر و موثرتری در حج آینده ایفاء کند.


دراین جلسه آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج وزیارت با اشاره به اینکه معاینات پزشکی زائران حج 99 نیز بعد ازتعطیلات نوروز آغاز خواهد شد، گفت: پروتکل های سلامت بین ایران و کشورهای عراق و سوریه که تردد زائر و مسافر بین شان وجود دارد درحال تهیه است.


 


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران