پرشدن 63 درصد از ظرفیت کاروان های حج تمتع پرشدن 63 درصد از ظرفیت کاروان های حج تمتع پرشدن 63 درصد از ظرفیت کاروان های حج تمتع بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
پرشدن 63 درصد از ظرفیت کاروان های حج تمتع پرشدن 63 درصد از ظرفیت کاروان های حج تمتع پرشدن 63 درصد از ظرفیت کاروان های حج تمتع پرشدن 63 درصد از ظرفیت کاروان های حج تمتع پرشدن 63 درصد از ظرفیت کاروان های حج تمتع

پرشدن 63 درصد از ظرفیت کاروان های حج تمتع

در جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد: 63 درصد از ظرفیت تخصیص یافته به کاروان های حج تمتع  99 پرشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، آخرین جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در سال 98 امروز به ریاست حجت الاسلام والسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.


دراین جلسه آقای اکبر رضایی سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت اعلام کرد: فرآیند ثبت نام از اولویت های ذخیره نیز از روز چهارشنبه، ۲۱ اسفند ماه فعال شده و تاکنون بیش از49 هزار نفر از دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا تاریخ 15 اردیبهشت ماه 1386 با مراجعه به سامانه https://reserve.haj.ir نام نویسی و کاروان خود را انتخاب کرده اند.


وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشورتصریح کرد: سازمان حج و زیارت تسهیلات مناسبی را برای عدم مراجعه حضوری زائران به بانک ها جهت واریز قسط اول ثبت نام حج و ارائه مدارک به مدیران کاروان ها درکارگزاری ها فراهم کرده است.


سرپرست حجاج ایرانی نیزبا تقدیرازاقدامات صورت گرفته برای تسهیل درثبت نام زائران تاکید کرد: به نحوی برنامه ریزی شود که شیوع کرونا درفراهم کردن مقدمات اجرایی سفر حجاج ایرانی خللی ایجاد نکند.


این گزارش حاکیست دراین جلسه آقای علی رضا رشیدیان همدلی و همیاری مجموعه سازمان حج وزیارت و بعثه مقام معظم رهبری را عامل ارائه خدمات بهتربه زائران حج وعتبات عالیات دانست و مشکلاتی را که شیوع ویروس کرونا دراین حوزه ایجاد کرده است، برشمرد.


رئیس سازمان حج وزیارت با بیان اینکه وضعیت کنونی فعالیت دفاتر زیارتی را نیز تحت تاثیرقرار داده است، افزود: در تلاش هستیم تا این دفاتر هم از مساعدت ها و معافیت هایی که دولت برای برخی از کسب و کارها در نظر گرفته است؛ بهره مند شوند.


وی تاکید کرد: همکاران سازمان حج در تلاش اند مقدمات سفرحج آینده فراهم شود و در حوزه عتبات نیز با حضور مسئولان این حوزه ضمن بررسی مشکلات، برنامه ریزی برای ارائه خدمات بهتر در دستور کار قرار دارد.


این جلسه با توضیحات حجت الاسلام والمسلمین سید حسین رکن الدینی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری درخصوص برنامه های موردنظر این حوزه در حج 99 و استفاده هرچه بیشتر زائران از برنامه های فرهنگی ادامه یافت و وی ازپیشنهادهای ارائه شده در زمینه برگزاری دعای کمیل و حضور گسترده تر زائران ایرانی در نمازجماعت مسجدالحرام و مسجدالنبی و دیگر مساجد مکه گزارش داد.


نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت نیز تاکید کرد که برگزاری دعای کمیل در بین الحرمین مدینه ازمطالبات اصلی زائران ایرانی است و مسئولان حج و زیارت همواره در مذاکرات حج از کشور میزبان خواسته اند به وعده خود در خصوص برگزاری دعای روح بخش کمیل در جوار حرم نبوی و جنت البقیع با بهبود یافتن اوضاع امنیتی عمل کند.     


بر پایه این گزارش، در پایان این جلسه رئیس سازمان حج و زیارت از افزایش هتل های خود پخت درمکه و ایجاد 13 کاروان زوجی برای زائران 9 استان کشور در حج آینده خبر داد و سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج افزود: هماهنگی با طرف سعودی و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران " هما"  برای هرچه بهتر برگزارشدن عملیات انتقال و بازگشت حجاج ایرانی درحال انجام است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران