متولیان ۵۰موکب اربعین حسینی خوزستان برای مبارزه با ویروس کرونا بسیج شدند متولیان ۵۰موکب اربعین حسینی خوزستان برای مبارزه با ویروس کرونا بسیج شدند متولیان ۵۰موکب اربعین حسینی خوزستان برای مبارزه با ویروس کرونا بسیج شدند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
متولیان ۵۰موکب اربعین حسینی خوزستان برای مبارزه با ویروس کرونا بسیج شدند متولیان ۵۰موکب اربعین حسینی خوزستان برای مبارزه با ویروس کرونا بسیج شدند متولیان ۵۰موکب اربعین حسینی خوزستان برای مبارزه با ویروس کرونا بسیج شدند متولیان ۵۰موکب اربعین حسینی خوزستان برای مبارزه با ویروس کرونا بسیج شدند متولیان ۵۰موکب اربعین حسینی خوزستان برای مبارزه با ویروس کرونا بسیج شدند

متولیان ۵۰موکب اربعین حسینی خوزستان برای مبارزه با ویروس کرونا بسیج شدند

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: متولیان ۵۰ موکب اربعین حسینی با هماهنگی ستاد استانی مبارزه با کرونا به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس مرگبار در مناطق مختلف خوزستان وارد عمل شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام سیدمحمود موسوی روز سه‌شنبه ( 5 فروردین ماه) در گفت‌وگو با ایرنا افزود: متولیان موکب‌های اربعین حسینی با هماهنگی و درخواست دانشگاه‌های علوم پزشکی خوزستان کار ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی و پرتردد را با هدف جلوگیری از شیوع ویروس مرگبار کرونا در همه شهرهای استان شروع کرده و به صورت مستمر این کار در حال انجام است.
وی با تقدیر از پزشکان، پرستاران، بهیاران و مجموعه کادر درمانی خوزستان که در صف مقدم مبارزه با ویروس مرگبار کرونا قرار دارند، گفت: موکب‌های اربعین حسینی کار پخت بخشی از غذای مورد نیاز مراکز درمانی خوزستان را نیز انجام می‌دهند.
رییس کمیته تغذیه، اسکان و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین خوزستان در ادامه با اشاره به اینکه موکب‌های اربعین در تهیه و توزیع ماسک و دستکش بهداشتی برای شهروندان و مراکز درمانی با مجوز و درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌دهند ادامه داد: موکب‌های اربعین با روحیه بسیجی آماده خدمت رسانی به مردم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بوده و در صورت نیاز موکب‌های بیشتری آماده خدمت رسانی هستند.
وی توزیع بسته‌های فرهنگی ویژه مبارزه با ویروس کرونا و در این پیوند نصب بنر برای بالا بردن سطح آگاهی مردم در سطح میدان‌ها و مکان‌های عمومی را از دیگر ابعاد خدمت رسانی موکب‌های اربعین حسینی به مردم بیان کرد.    
موکب‌های اربعین حسینی در جریان سیلاب بهار سال ۱۳۹۸ خوزستان و سیل بهمن پارسال سیستان و بلوچستان به صورت خودجوش وارد عرصه امدادرسانی به مردم آسیب دیده شدند.
تاکنون شمار زیادی از گروه‌های جهادی، بسیجی و تشکل‎‌های مردم نهاد خوزستان در امر مبارزه با شیوع ویروس کرونا وارد عمل شده‌اند.
بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، تا روز سه شنبه ( 5 فروردین ماه) افراد مبتلا به ویروس کرونا در خوزستان به ۵۰۲ نفر رسیده که از این تعداد ۶۵ نفر جان خود را از دست دادند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران