عربستان ورود و خروج به مکه و مدینه را ممنوع اعلام کرد عربستان ورود و خروج به مکه و مدینه را ممنوع اعلام کرد عربستان ورود و خروج به مکه و مدینه را ممنوع اعلام کرد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
عربستان ورود و خروج به مکه و مدینه را ممنوع اعلام کرد عربستان ورود و خروج به مکه و مدینه را ممنوع اعلام کرد عربستان ورود و خروج به مکه و مدینه را ممنوع اعلام کرد عربستان ورود و خروج به مکه و مدینه را ممنوع اعلام کرد عربستان ورود و خروج به مکه و مدینه را ممنوع اعلام کرد

عربستان ورود و خروج به مکه و مدینه را ممنوع اعلام کرد

عبدالعزیز بن سلمان پادشاه سعودی در راستای مبارزه با گسترش ویروس کرونا دستور منع ورود و خروج شهروندان این کشور از ریاض پایتخت، مکه مکرمه و مدینه منوره را صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از خبرگزاری عربستان (واس)، ریاض اعلام کرده که برای جلوگیری از گسترش کرونا اقدامات شدیدتری اتخاذ می کند. 


در همین راستا پادشاه عربستان دستور منع ورود و خروج شهروندان این کشور از ریاض پایتخت عربستان و شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره را صادر کرد.


واس گزارش داد که مقررات منع آمد وشد در ریاض و مکه و مدینه از ساعت ۳ روز گذشته آغاز شده است.


طبق دستور جدید ساکنان سه شهر ریاض و مکه و مدینه نمی توانند از شهرهای خود خارج شوند و به مناطق دیگری بروند.


منع آمد و شد در این سه شهر آغاز تا پایان قانون اعلام شده، ادامه خواهد داشت.


طبق دستور ملک سلمان اهالی ۱۳ استان عربستان اجازه خروج از استان های خود و رفتن به منطقه دیگری را ندارند.


این محدودیت شامل گروه هایی که پیشتر از قانون منع آمدوشد استثنا شده بودند، نمی شود.


این در حالی است که وزارت بهداشت عربستان روز سه شنبه با اعلام ابتلای ۷۶۷ نفر در این کشور به ویروس کرونا، از نخستین مورد مرگ بر اثر ابتلا به این ویروس خبر داد.


ملک سلمان  بامداد دوشنبه نیز دستور برقراری منع آمد و شد در عربستان را صادر کرده بود.


وی همچنین از مردم عربستان خواست تا در خانه بمانند و تنها در موارد ضروری از خانه خارج شوند.


عربستان پیشتر برای مبارزه با کرونا مدارس ودانشگاه های و کلاس های آموزش قرآن را تعطیل کرده و انجام عمره مفرده را به طور موقت به حالت تعلیق درآورد.


| شناسه مطلب: 99643
مدینه عربستان مکهمطالب مرتبط

نظرات کاربران