ائتلاف سعودی کشتی های حامل نفت و غذا برای یمن را توقیف کرد ائتلاف سعودی کشتی های حامل نفت و غذا برای یمن را توقیف کرد ائتلاف سعودی کشتی های حامل نفت و غذا برای یمن را توقیف کرد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
ائتلاف سعودی کشتی های حامل نفت و غذا برای یمن را توقیف کرد ائتلاف سعودی کشتی های حامل نفت و غذا برای یمن را توقیف کرد ائتلاف سعودی کشتی های حامل نفت و غذا برای یمن را توقیف کرد ائتلاف سعودی کشتی های حامل نفت و غذا برای یمن را توقیف کرد ائتلاف سعودی کشتی های حامل نفت و غذا برای یمن را توقیف کرد

ائتلاف سعودی کشتی های حامل نفت و غذا برای یمن را توقیف کرد

شرکت نفت یمن امروز (یکشنبه) با اشاره به شکست تلاش ها برای اجرای توافق صلح سوئد، اعلام کرد که شمار کشتی های حامل نفت و غذا برای یمنی ها که از سوی ائتلاف سعودی توقیف شده به عدد ۱۳ رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از پایگاه رسمی انصارالله، شرکت نفت یمن با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این کشتی ها حامل ۱۱۲.۲۹۵ تن بنزین، ۲۰۷.۶۸۹ تن گازوئیل و همچنین حامل مقادیری غذا، دارو و کپسول گاز برای مصارف خانگی بودند.


در این بیانیه تاکید شده است؛ با وجودی که کشتی ها مجوز های سازمان ملل را دارند، ائتلاف سعودی از ورود آن ها به بندر “الحدیده” جلوگیری می کنند و هدف از این اقدام اعمال فشار بیشتر بر شهروندان یمنی است.


ائتلاف سعودی در حالی این کشتی ها را توقیف می کند که یمن پنج سال است در محاصره قرار دارد و مردم این کشور در بدترین اوضاع انسانی زندگی می کنند.


براساس گزارش خبرگزاریها، دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات صلحی که ۱۳ دسامبر سال گذشته (۲۲ آذر ۹۷) در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد، به توافق هایی در باره استان های ساحلی الحدیده و تعز دست یافتند اما این توافق ها با توجه به اختلاف های دو طرف بر سر جزئیات آن، اجرا نشده است.


محاصره و تداوم درگیری،  باعث شده است بیشتر یمنی ها محتاج کمک های انسانی باشند.


میلیون ها نفر در آستانه قحطی قرار دارند و طبق اعلام سازمان ملل، یمن بدترین بحران های انسانی در جهان را تجربه می کند.


با وجود تلاش های انصار الله یمن برای برقراری صلح اما ائتلاف سعودی همچنان اصرار دارد به حملات خود و نیز محاصره این کشور ادامه دهد.


| شناسه مطلب: 99698
یمن ائتلاف سعودیمطالب مرتبط

نظرات کاربران