فتوای جواز صرف زکات برای مقابله با کرونا در فلسطین فتوای جواز صرف زکات برای مقابله با کرونا در فلسطین فتوای جواز صرف زکات برای مقابله با کرونا در فلسطین بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
فتوای جواز صرف زکات برای مقابله با کرونا در فلسطین فتوای جواز صرف زکات برای مقابله با کرونا در فلسطین فتوای جواز صرف زکات برای مقابله با کرونا در فلسطین فتوای جواز صرف زکات برای مقابله با کرونا در فلسطین فتوای جواز صرف زکات برای مقابله با کرونا در فلسطین

فتوای جواز صرف زکات برای مقابله با کرونا در فلسطین

شیخ عکرمه صبری، خطیب مسجدالاقصی، در فتوایی از افراد مرفه و دارای تمکن مالی خواست که زکات خود را برای مقابله با چالش‌های اقتصادی ناشی از ویروس کرونا اختصاص دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از پایگاه خبری palinfo.com، شیخ عکرمه صبری در این فتوا از افراد مرفه و دارای تمکن مالی خواست که منتظر ماه رمضان نمانند و زکات اموالشان را قبل از رمضان برای رفع چالش‌های اقتصادی کرونا اختصاص دهند.


در این فتوای مکتوب آمده است: تأخیر در پرداخت زکات جایز نیست و زکات یکی از ارکان اسلام بوده و بر افراد مرفه و توانمند از نظر مالی واجب است.


خطیب مسجدالاقصی تأکید کرد: با توجه به اینکه در این روزها به دلیل شیوع کرونا از نظر اقتصادی شرایط سختی را می‌گذرانیم و بیشتر کسب‌وکارهای اقتصادی، تجاری و مالی تعطیل شده‌اند، این فتوا صادر شده است.


وی همچنین از تلاش‌ به منظور جمع‌آوری کمک‌های مالی برای آسیب‌دیدگان و نیازمندان به ویژه کارگران در روزهای سخت کرونا قدردانی کرد.


| شناسه مطلب: 99780

نام منبع: ایکنافلسطین زکاتمطالب مرتبط

نظرات کاربران