سید حسن نصرالله: رژیم صهیونیستی می ترسد بیش از ۸۰ سال عمر نکند سید حسن نصرالله: رژیم صهیونیستی می ترسد بیش از ۸۰ سال عمر نکند سید حسن نصرالله: رژیم صهیونیستی می ترسد بیش از ۸۰ سال عمر نکند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
سید حسن نصرالله: رژیم صهیونیستی می ترسد بیش از ۸۰ سال عمر نکند سید حسن نصرالله: رژیم صهیونیستی می ترسد بیش از ۸۰ سال عمر نکند سید حسن نصرالله: رژیم صهیونیستی می ترسد بیش از ۸۰ سال عمر نکند سید حسن نصرالله: رژیم صهیونیستی می ترسد بیش از ۸۰ سال عمر نکند سید حسن نصرالله: رژیم صهیونیستی می ترسد بیش از ۸۰ سال عمر نکند

سید حسن نصرالله: رژیم صهیونیستی می ترسد بیش از ۸۰ سال عمر نکند

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت نیمه شعبان، با اشاره به بیم و نگرانی رژیم صهیونیستی از ظهور مهدی موعود (عج) اظهار داشت که این رژیم می ترسد بیش از ۸۰ سال عمر نکند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان شامگاه سه شنبه (۱۹ بهمن) در مورد نیمه شعبان و سالروز شهادت شهید محمد باقر صدر سخنرانی کرد.
سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود ضمن تبریک مناسبات ماه شعبان به ویژه نیمه شعبان به مسلمانان و شیعیان، از دکترها، پرستاران و کادر بیمارستانی به خاطر جهاد و تلاششان در مقابله با شیوع ویروس کرونا تقدیر و تشکر کرد.
او همچنین سالروز شهادت شهید محمد باقر صدر و خواهرشان (بنت‌الهدی صدر) توسط صدام را تسلیت گفت و افزود که شهید محمد باقر صدر، فیلسوف اسلامی و اندیشمند  و مرجعی دینی بود.
سید حسن نصرالله گفت: شهید محمد باقر صدر هنگامی که انقلاب ایران به پیروزی رسید، فرمود که امام خمینی (ره) آنچه را که انبیا به دنبال آن بودند و رؤیایش را داشتند، محقق کرد. 
به گفته نصرالله، شهید محمد باقر صدر نمونه اخلاص و تواضع بود و امام خمینی(ره) و جمهوری اسلامی و انقلاب را کاملا تأیید می‌کرد و حامی آن‌ها بود.
دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن نقل جمله شهید صدر که می گفت «در امام خمینی ذوب شوید، همان گونه که امام در اسلام ذوب شده است» اعلام کرد که این مسیر ادامه خواهد داشت.
سید حسن نصرالله گفت که شب نیمه شعبان شب بزرگی است و جایگاه ویژه‌ای نزد خداوند دارد. او به نقل از امام صادق (ع) در فضیلت این شب گفت که شب نیمه شعبان بعد از لیالی قدر برترین شب است که خداوند گناه بندگانش را می‌بخشد.
وی گفت که مؤمنان در این شب باید به انجام اعمال مخصوص این شب از قبیل ادای نماز، قرائت قرآن و استغفار از درگاه خداوند بپردازند.
دبیرکل حزب‌الله لبنان نعمت سلامتی و تندرستی را نعمت بزرگی دانست که بیشتر انسان‌ها و مؤمنان از آن غافل هستند و همین که این نعمت را از دست می‌دهند، حسرت می‌خورند. او گفت که انسان‌ها حسرت می‌خورند که چرا عمر حاصل را در «هیچ» صرف کردند.
سید حسن نصرالله اظهار داشت: بر اساس روایات و احادیثی که از پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) نقل شده است، امام زمان (ع) با ظهور خود جهان را با عدل و صلح و محبت پر خواهد حال آنکه پیشتر از آن، پُر از جور و ظلم بود.
وی گفت که اعتقاد به مُنجی منحصر در بین مسلمانان و شیعیان نبوده و مسیحیان نیز معتقد به رجعت مسیح عیسی بن مریم (ع) هستند.
سید حسن نصرالله ولادت امام زمان (ع) را به مثابه آغاز شمار معکوس برای تحقق وعده الهی دانست و گفت که باور به منجی در کتب سماوی، ادیان بوده و بسیاری از خاخام‌های یهود منتظر ظهور ایشان هستند.
او به روایت‌های تاریخی نقل شده در کیفیت ظهور امام اشاره کرد و گفت که مطابق برخی روایات، یهود بنی قریظه و بنی نضیر که در مدینه مستقر شده بودند، می‌دانستند که مهدی موعود از آن سرزمین ظهور خواهد کرد.
سید حسن نصرالله در ادامه به ترس و نگرانی صهیونیست‌ها از ظهور مهدی موعود (ع) اشاره کرد و گفت که هم‌اکنون در فلسطین اشغالی، رژیم غاصبی وجود دارد که نگران حفظ موجودیت سیاسی خود است و بیم آن دارد که بیش از هشتاد سال عمر نکند.
او در مورد نقل مطالب و روایات مشکوک و مخدوش منتسب به نبی اکرم (ص) هشدار داد و گفت که نباید این گونه مطالب بدون تحقیق و تدقیق در شبکه‌های ارتباط جمعی نقل و منتشر شود.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت که جعل روایات با اغراض سیاسی و به نفع شخصیت‌های سیاسی در دوره‌های اسلامی به ویژه عصر بنی امیه معمول بوده است و روایت‌های ملاحم و فِتن (روایات مربوط به پیشگویی‌ها) و روایات اسرائیلی (احادیث نقل شده از علما و کتب یهود) از جمله روایات جعلی است.
وی ادامه داد: «خطرناک این است که انسان به خرافات ایمان باور داشته باشد و خطرناک‌تر از آن این است که آثار عملی را بر این خرافات مرتب کند و از آن‌ها نتیجه بگیرد».
سید حسن نصرالله گفت که جنگ‌ها و وبا و ویروس کرونا منجر به فروپاشی ایدئولوژی‌هایی خواهد شد و شرایط بعد از کرونا نشان می‌دهد که برخی در سراشیب انحطاط اخلاقی افتاده‌اند. نمونه‌ این، اظهارات برخی از مقامات فرانسه بود که می‌گفتند برای تست واکسن و داروی کرونا، از آفریقایی‌ها استفاده کنیم.
او گفت که ما باید در این شرایط به تکالیف و مسئولیت خود عمل کنیم و انسانیت را فراموش نکنیم و به توصیه‌های گفته شده در مورد کرونا عمل کنیم.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران