کشته و زخمی شدن 34 عمره گزار مصری پیش از رسیدن به مدینه

راننده بی احتیاط پاکستانی، یک فاجعه دیگر برای عمره گزاران در جاده مکه مکرمه به مدینه منوره آفرید و سبب کشته و زخمی شدن دهها نفر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام  معظم رهبری، منابع بیمارستانی در عربستان از کشته و زخمی شدن 34 عمره گزار مصری براثر واژگون شدن اتوبوس حامل آنها در جاده الهجره خبر دادند.

عکاظ نوشت واژگون شدن اتوبوس حامل عمره گزاران مصری که آنها را از مکه مکرمه به مدینه منوره پس از ادای مناسک عمره حمل می کرد، سبب کشته شدن چهار نفر و زخمی شدن 30 دیگر از آنها شد.
 
بر اساس گزارشهای رسمی، عمره گزاران مصری سوار بر یک دستگاه اتوبوس متعلق به یکی از شرکتهای فعال در زمینه جابجایی عمره گزاران و حجاج که راننده آن یک پاکستانی بود، در مسیر حرکت به سمت مدینه منروه در کیلومتر 149 جاده الهجره، خواب آلودگی راننده سبب انحراف اتوبوس از مسیر و واژگون شدنش در آن سوی جاده شد.

 در پی این سانحه، گشتی های امنیتی و تیمهای امدادرسانی برای امداد رسانی به آسیب دیدگان و انتقال اجساد در محل وقوع حادثه حاضر شدند.

منابع پزشکی در مدینه منوره اعلام کردند مجروحانی که از طریق بالگرد آمبولانس منتقل شدند، سه نفر بودند که به بخش اورژانس بیمارستان ملک فهد منتقل شده و حالشان وخیم است .
نظرات کاربران