انتشار فصلنامه امداد و نجات ویژه مرکز پزشکی حج و زیارت

رئیس مرکزپزشکی حج وزیارت از انتشار فصلنامه علمی و پژوهشی امداد ونجات ویژه مرکز پزشکی حج و زیارت خبر داد.

رئیس مرکزپزشکی حج وزیارت از انتشار فصلنامه علمی و پژوهشی امداد ونجات ویژه مرکز پزشکی حج و زیارت خبر داد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری، ریاض با اشاره به اهمیت مسائل پزشکی حج و زیارت در حوزه مدیریت بحران افزود: از آنجایی که مسائل پزشکی حج و زیارت، در حوزه مسائل مدیریت بحران و مدیریت تجمعات انبوه محسوب می‌شود لذا ویژه نامه‌ای پژوهشی با همکاری موسسه آموزش عالی هلال ایران و مرکز تحقیقات مدیریت سلامت در حج و زیارت منتشر شده است.


 
نماینده رئیس جمهور در شورای عالی جمعیت هلال احمر ادامه داد: در این ویژه نامه ۱۰ مقاله علمی و پژوهشی در حوزه مسائل درمانی، مدیریتی و بهداشت در حوزه حج و زیارت به چاپ رسیده است، که در نوع خود برای اولین بار است.
 
وی اشاره کرد: بر اساس مطالعات علم سنجی، مطالعات اندکی در حوزه سلامت در حج و زیارت در کشورمان و حتی در سطح بین المللی تا کنون انجام شده بود که با ساختار نوین مرکز پزشکی حج و زیارت در طول یک سال اخیر و رویکرد علمی مجموعه به فعالیت‌های علمی و پژوهشی حرکت بزرگی در حوزه انتشار علم انجام شده است.
 
ریاض افزود: ‌در این خصوص می‌توان به برگزاری اولین کنگره سراسری سلامت در حج وزیارت در شهریورماه سال گذشته اشاره کرد که حدود ۷۵ مقاله تحقیقی در این کنگره ارائه شد و پس از آن انتشار فصلنامه علمی و پژوهشی امداد و نجات با ۱۰ مقاله علمی و پژوهشی اشاره کرد.
 
وی خاطر نشان ساخت: تا کنون نیز بیش از ۱۳۰ مقاله به دبیرخانه اولین کنگره بین المللی و دومین کنگره سراسری سلامت در حج و زیارت ارسال گردیده که خود نشانگر حرکت جهشی و رو به رشد این حوزه از علم در کشورمان است.
نظرات کاربران