12فیلم مستند عتبات آماده پخش از سیمای جمهوری اسلامی است

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: 12 فیلم مستند تولید شده توسط ستاد بازسازی عتبات آماده پخش از سیمای جمهوری اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از ابنا، فیلم های مستند ایوان معرفت، نشان ارادت، افتتاح مجتمع سیدالشهداء(ع)، سنگ های از جنس نیایش، گامی به وسعت عشق، گلخانه محبت، آیینه ها، رد پای عاشقان، همسرایان حریم یار، گنبدهای بر فراز آسمان، گام به گام با ملائک و بانوی بی نشان که در سال گذشته و 4ماهه اول امسال توسط ستاد بازسازی تولید شده آماده پخش از سیمای جمهوری اسلامی است.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی با اشاره به تدبیر مهندس پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات در مورد انعکاس عملکرد ستاد با استفاده از ابزار هنر گفت: تاکنون ما عملکرد ستاد بازسازی را در قالب اخبار، مصاحبه، کنفرانس خبری، سایت و بعضا پخش مستندهای گزارشی ارائه می کردیم اما با توجه به تأثیر فیلم های مستند پروژه های افتتاح شده و یا درحال ساخت توسط ستاد بازسازی عتبات که با نگاهی هنری و عاطفی مورد توجه قرار گرفته، با هماهنگی های بعمل آمده با مستندسازان باتجربه کشور چندین مستند را تولید کرده که با پیگیری هایی که بعمل خواهد آمد از شبکه های سیما پخش خواهد شد.

عباسی فر عنوان کرد: علت و انگیزه رویکرد ستاد به فیلم های مستند این است که این شیوه دارای اثرات مثبتی بوده بطوریکه با پخش 3 مستند از جمله راز سنگ ما شاهد اظهار علاقه و تماس‌های بسیاری از هموطنان مسلمان و محب اهل بیت(علیهم السلام) بودیم که از جمله می توان به اظهار محبت چند تن از علمای بزرگوار اشاره کرد.

معاون فرهنگی ستاد در ادامه اعلام کرد: موضوعات فیلم های مستند تولیدی به پروژه های ستاد اختصاص دارد، به عنوان مثال ایوان معرفت مربوط به طلاکاری ایوان نجف و سنگ هایی از جنس نیایش به طرح سنگ کاری کف و دیوارهای صحن مطهر اباعبدالله الحسین(ع) پرداخته و یا آیینه‌ در آیینه که اشاره به آیینه کاری حرم سیدالشهداء(ع) توسط هنرمندان ایرانی تحت پوشش ستاد دارد.

عباسی فر در خاتمه بیان کرد: با فراهم شدن زمینه انشاءالله طرح ساخت سریال را در دستور کار داریم که بعد از نهایی شدن، مراحل ساخت آن توسط یکی از تهیه کنندگان شاخص کشور آغاز خواهد شد.

خاطرنشان می سازد: ستاد بازسازی عتبات در 8 سال گذشته با حضور در شهرهای مقدس عراق طرح های بسیاری را در زمینه مرمت و توسعه اعتاب مقدسه به اجرا درآورده که اخبار و گزارشات آن با استفاده از بسترهای مناسب نظیر مطبوعات، خبرگزاری ها و پخش فیلم های مستند به اطلاع علاقمندان اهل بیت(علیهم السلام) خواهد رسید.
نظرات کاربران