انعقاد تفاهم نامه بانک مهر با ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان

مراسم انعقاد تفاهم نامه صندوق قرض الحسنه مهر ایران با ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان صبح امروز در ساختمان مرکزی بانک مهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری،با توجه به فراهم شدن زمینه تشرف دانشجویان و اساتید در سال جاری به سفر معنوی عتبات عالیات، صبح امروز جلسه انعقاد تفاهم نامه جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه عتبات دانشگاهیان توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد رضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و دکتر غلامرضا مصطفی پور مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر در ساختمان مرکزی این بانک برگزار شد.

انعقاد تفاهم نامه بانک قرض الحسنه مهر ایران با ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان

در ابتدا غلامرضا مصطفی پور مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به فعالیت های این بانک در اعطای تسهیلات بدون ربا گفت:یکی از خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران، انعقاد قرار داد جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشارکتی است و یکی از اهداف آن پرداخت تسهیلات قرض الحسنه جهت سفرهای زیارتی است.

وی افزود:به موجب این تفاهم نامه، این موسسه به دانشگاهیانی که از سراسر کشور از طریق ستاد به این بانک معرفی شوند، مبلغ 000/000/6 ریال و با بازپرداخت اقساط 12 ماهه با مبالغ مساوی اعطا خواهد کرد.

حجت الاسلام سید محمد رضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اشاره به سابقه 18 سال فعالیت فرهنگی در دانشگاهها گفت:هیچ فعالیتی را تاثیرگذار تر از عمره و عتبات در دانشگاهیان ندیدم .عمره  و عتبات در قشر دانشگاهی بی بدیل است.هر چند سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری سهمیه خوبی برای عمره در اختیار ما قرار می دهند، اما در رابطه با عمره با مشکلات و محدودیت هایی مواجه هستیم.در زمینه عتبات حدود یک سال است که فعالیت های خود را آغاز کرده ایم.در سال گذشته،12 هزار نفر از دانشگاهیان سراسر کشور به عتبات عالیات اعزام شدند و در مرحله جدید که از شهریور ماه آغاز می شود، روزانه 3 اتوبوس در شهریور ماه و 2 اتوبوس در مهر و آبان ماه راهی عتبات عالیات خواهند شد .

وی به استقبال بی نظیر دانشگاهیان از اعزام به عتبات عالیات خبر داد و گفت:ثبت نام از عتبات عالیات از 4 مرداد ماه آغاز شده و تا امروز بیش از 51000 نفر جهت تشرف به عتبات در سایت لبیک ثبت نام نموده اند. در دوره های گذشته،نبودن وام یکی از مشکلاتی بود که در زمینه عتبات با آن مواجه بودیم که با مذاکراتی که با بانکهای مختلف  در این زمینه انجام شد، بانک قرض الحسنه مهر در این امر پیشقدم شد و مقرر شد به هر زائر اعم از اساتید،دانشجویان و کارمندانی که از ستاد راهی عتبات عالیات می شوند؛ وام 6 میلیون ریالی با بازپرداخت 12 ماهه تعلق بگیرد.

حجت الاسلام فقیهی گفت:امیدواریم با انعقاد این قرار داد، مقدمه ای برای اعزام تعداد بیشتری از زائرین فراهم شود و بتوانیم در این مسیر خدمتگزار خوبی برای زائرین باشیم .
نظرات کاربران