در حال بارگذاری ...
 
اماکن اسلامی اماکن اسلامی اماکن اسلامی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
اماکن اسلامی اماکن اسلامی اماکن اسلامی اماکن اسلامی اماکن اسلامی
  • مشتاقان حرم خدا و رسول (صلی الله علیه و آله) با سفر به این دو حرم شریف، افزون بر انجام مناسک حج، در جستجوى یادگارهایى هستند که پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله) امیر مؤمنان (علیه السلام) و دیگر چهره ‏هاى برجسته و مخلص صدر اسلام از خود بر جاى گذاشته‏ اند. آنان علاقه ‏مندند تا آثار متبرّک موجود در حرمین را بشناسند و با حضور در آنجا تعلّق خاطر خویش را به آن بزرگواران نشان دهند و با خواندن نماز و دعا، توشه‏ اى براى آخرت خویش برگیرند. آنچه که به عنوان فضاسازى ذهنى براى انجام اعمال و زیارت اماکن متبرّکه مکه و مدینه اهمیت دارد، آشنایى با تاریخ این دو شهر و نیز مکان‏هاى قدسى آنها است که بى ‏شک همه زائران، علاقمند به دانستن آن هستند.
    در آنچه پیش روی شماست تلاش شده تا با مراجعه به کتاب های متعدد و مختلف در این باب اطلاعات ارزشمندی را در باب اماکن تاریخی مکه مکرمه در اختیار علاقمندان قرار دهد. دسته بندی وعنوان بندی مطالب و نیز معرفی منابعی جهت مطالعه بیشتر در مورد هریک از این اماکن از ویژگی های این نوشتار است.