باطل‌شدن فرم‌های ثبت‌نام حج در هند باطل‌شدن فرم‌های ثبت‌نام حج در هند باطل‌شدن فرم‌های ثبت‌نام حج در هند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
باطل‌شدن فرم‌های ثبت‌نام حج در هند باطل‌شدن فرم‌های ثبت‌نام حج در هند باطل‌شدن فرم‌های ثبت‌نام حج در هند باطل‌شدن فرم‌های ثبت‌نام حج در هند باطل‌شدن فرم‌های ثبت‌نام حج در هند

باطل‌شدن فرم‌های ثبت‌نام حج در هند

کمیته حج هند که به دلیل کرونا و قرنطینه سراسری، مراسم قرعه‌کشی برای این فریضه الهی را به تأخیر انداخته بود، حج امسال را لغو و فرم ثبت‌نام زوار را باطل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در هند، به علت گسترش ویروس کرونا و قرنطینه سراسری در هندوستان، همچنین ملزم بودن همگان به اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی، کمیته حج هند مراسم قرعه‌کشی برای حج را تاکنون به تأخیر انداخته  و این بیانگر لغو اعزام ۱۲۵ هزار متقاضی به سرزمین وحی برای اجرای مناسک حج تمتع امسال است.


در همین راستا کمیته حج در تارنمای خود، تمام فرم‌های ثبت‌نامی حج را منسوخ و اعلام کرد که پیش‌پرداخت افراد به همه متقاضیان بازگردانده خواهد شد.


وزارت حج عربستان سعودی هنوز نسبت به لغو مراسم حج امسال اعلامیه‌ای صادر نکرده است و دولت هند نیز با قرنطینه سراسری و اعلام محدودیت‌ها به ویژه در بخش مسافرت‌های هوایی بین‌المللی، در واقع راه را برای اعزام متقاضیان به سفر حج بسته است.


مقصود احمد خان، معاون اجرایی کمیته حج در این باره گفت: تاکنون هیچ خبری از سوی  عربستان به کمیته این کشور به منظور اجرای حج صادر نشده است. امید آن بود که وزارت حج عربستان سعودی اقداماتی انجام دهد، اما به خاطر گسترش ویروس کووید ـ ۱۹ هیچ اقدامی صورت نگرفته است؛ به همین دلیل حج امسال لغو شد.


| شناسه مطلب: 100935
هندوستان حجمطالب مرتبط

نظرات کاربران