بررسی نحوه پذیرش زائر در حماسه اربعین بررسی نحوه پذیرش زائر در حماسه اربعین بررسی نحوه پذیرش زائر در حماسه اربعین بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
بررسی نحوه پذیرش زائر در حماسه اربعین بررسی نحوه پذیرش زائر در حماسه اربعین بررسی نحوه پذیرش زائر در حماسه اربعین بررسی نحوه پذیرش زائر در حماسه اربعین بررسی نحوه پذیرش زائر در حماسه اربعین

بررسی نحوه پذیرش زائر در حماسه اربعین

کنفرانس بین‌المللی اربعین به منظور بررسی چالش و فرصت‌های این حماسه عظیم و همچنین نحوه حضور زوار خارجی در راهپیمایی اربعین در کربلا برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، آستان قدس حسینی به منظور برپایی باشکوه حماسه اربعین، آمادگی خود را برای پذیرایی از اندیشمندان و محققان اربعین حسینی به منظور بررسی چالش‌ها و فرصت‌های بزرگترین اجتماع شیعیان اعلام کرد.


بر همین اساس، بررسی وضعیت اربعین حسینی با ارائه راهکارهایی در زمینه‌های مختلف همچون زیست محیطی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی در شهر کربلا و به میزبانی متولیان حرم سیدالشهدا (ع) برگزار می‌شود.


به گفته متولیان حرم حسینی، هر ساله میلیون‌ها عاشق اباعبدالله (ع) از شهرهای مختلف عراق و حتی کشورهای اسلامی و غیراسلامی برای زیارت امام حسین (ع) در ایام اربعین به کربلا مشرف می‌شوند که این اجتماع عظیم فرصتی برای معرفی شخصیت شهدای کربلا به شمار می‌رود که باید در این زمینه بیشتر فعالیت داشته باشیم.


کنفرانس بین‌اللملی اربعین در دو‌مرحله پیش‌بینی شده است که مرحله نخست در ماه ذی‌الحجه و مرحله دوم سوم ماه صفر امسال یعنی حدود دو هفته قبل از برپایی راهپیمایی عظیم اربعین برگزار می‌شود. البته در صورت تداوم کرونا، عراق در این‌کنفرانس وضعیت حضور زائران خارجی و ‌نحوه پذیرش زوار را نیز بررسی خواهد کرد.


 سال گذشته با وجود شیوع کرونا و نبود زائر خارجی، ۱۴ میلیون زائر اربعین به کربلا مشرف شدند. این امر در حالی است که سال ۹۸ با توجه به نبود کرونا بر اساس گزارش‌های استاندار کربلا، بیش از ۲۰ میلیون نفر در ایام اربعین به زیارت امام حسین(ع) تشرف یافتند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران