حمله پهپادی انصارالله به پایگاه نظامی ملک خالد در جنوب غرب عربستان حمله پهپادی انصارالله به پایگاه نظامی ملک خالد در جنوب غرب عربستان حمله پهپادی انصارالله به پایگاه نظامی ملک خالد در جنوب غرب عربستان بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
حمله پهپادی انصارالله به پایگاه نظامی ملک خالد در جنوب غرب عربستان حمله پهپادی انصارالله به پایگاه نظامی ملک خالد در جنوب غرب عربستان حمله پهپادی انصارالله به پایگاه نظامی ملک خالد در جنوب غرب عربستان حمله پهپادی انصارالله به پایگاه نظامی ملک خالد در جنوب غرب عربستان حمله پهپادی انصارالله به پایگاه نظامی ملک خالد در جنوب غرب عربستان

حمله پهپادی انصارالله به پایگاه نظامی ملک خالد در جنوب غرب عربستان

 سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن با تایید حمله پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن در جنوب غرب عربستان گفت: مراکز نظامی مهم در پایگاه هوایی ملک خالد هدف حمله پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، یحیی سریع نوشت: این پایگاه هوایی واقع در شهر "خمیس مشیط" در جنوب غرب عربستان با پهپاد قاطف ۲ کا هدف قرار گرفته است.


وی این حمله را دقیق توصیف کرد و افزود: حمله به مواضع عربستان پاسخی طبیعی و قانونی به تشدید تجاوزها و محاصره همه جانبه علیه کشورمان است.


ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان نیز با تأیید این حملات البته مدعی شد که پدافند هوایی این ائتلاف یک فروند پهپاد را در جنوب غرب عربستان رهگیری و منهدم کرده است.


"ماجد القصبی" وزیر اطلاع‌رسانی عربستان نیز اعتراف کرده بود، کشورش از آغاز حمله این کشور به یمن تاکنون هدف ۳۵۹ موشک بالستیک قرار گرفته است.


وی همچنین ادعا کرد: ۵۸۹ پهپاد نیز تاکنون عربستان را هدف قرار داده است.


این حملات گسترده ارتش یمن و کمیته‌های مردمی چند مدت پس از سخنان سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر جنبش انصارالله صورت می‌گیرد که در آن بر ادامه حملات یمن به عمق خاک عربستان تأکید شده بود.


الحوثی گفته بود که یمنی‌ها منتظر کسب اجازه برای حمله کسانی نمی مانند که آنها را هدف قرار داده و هزاران تن از آنها را کشته‌اند.


محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن نیز پیشتر در واکنش به طرح ادعایی وزیر امورخارجه عربستان گفته بود: تا تحقق صلح، حمله به عمق خاک عربستان را ادامه می‌دهیم.


چندی پیش نیز نیروهای یمنی با استفاده از ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف حمله قرار داده بودند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران