آغاز فعالیت‌های رسمی اربعین از ۲۸ تیرماه آغاز فعالیت‌های رسمی اربعین از ۲۸ تیرماه آغاز فعالیت‌های رسمی اربعین از ۲۸ تیرماه بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
آغاز فعالیت‌های رسمی اربعین از ۲۸ تیرماه آغاز فعالیت‌های رسمی اربعین از ۲۸ تیرماه آغاز فعالیت‌های رسمی اربعین از ۲۸ تیرماه آغاز فعالیت‌های رسمی اربعین از ۲۸ تیرماه آغاز فعالیت‌های رسمی اربعین از ۲۸ تیرماه

آغاز فعالیت‌های رسمی اربعین از ۲۸ تیرماه

رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین از آغاز رسمی فعالیت‌های اربعین ۱۴۰۰ از ۲۸ تیرماه خبر داد و گفت: بسته آموزشی ویژه سلامت این سفر از سوی وزارت بهداشت و هلال احمر در حال تهیه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین ، با اعلام اینکه برنامه‌‌های اربعین ۱۴۰۰ از هشتم ذی‌الحجه، مصادف با ۲۸ تیرماه که شروع حرکت امام حسین(ع) ازمکه به سمت کربلاست، به صورت رسمی در سراسر کشور آغاز می‌شود، گفت: البته به صورت غیر رسمی بسیاری از برنامه‌ها آغاز شده است.


وی ارائه بسته‌های آموزشی و برگزاری کلاس‌های آموزشی را از جمله برنامه‌‌های در دست اجرا برشمرد و گفت: یکی از محورهای آموزشی امسال مسئله بهداشت است که بسته‌های آموزشی از سوی وزارت بهداشت، جمعیت هلال احمر و سایر نهادهای مرتبط با این موضوع حتی شهرداری تهران که در بحث بهداشت عمومی فعالیت می‌کند، تهیه شده که مبنای آموزش در حوزه سلامت و بهداشت خواهد بود.


رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین ادامه داد: در بحث امنیت سفر نیروهای انتظامی و همکاران این نهاد بسته‌هایی را تهیه می‌کنند. در بحث فرهنگ، آداب و سنت‌های مردم عراق و تعاملات میان فرهنگی نیز کارشناسانی از ایران و عراق بسته‌هایی را تهیه و ارائه خواهند کرد.


وی با اشاره به اینکه امسال موکب‌های مشترک ایرانی و عراقی بیشتری ایجاد خواهد شد، گفت: پیوست‌های فرهنگی برای موکب‌داران نیز در قالب بسته فرهنگی تهیه می‌شود.


حجت‌‌الاسلام احمدی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایکنا که یک سال عدم حضور ایرانیان در مراسم اربعین چه صدماتی به روند ایجاد شده در خصوص این سفر معنوی زده است؟ گفت: بخشی از اقداماتی که به صورت مستمر می‌توانست ادامه پیدا کند، قطع شد و ارتباطات گسترده‌ای که برقرار شده بود آسیب دید، اگرچه تلاش شد این پیوندها حفظ شود اما وقتی ایرانی‌ها یک سال در اربعین حضور نداشتند آسیب ایجاد شده را نمی‌توان انکار کرد.


وی در پایان گفت: بخشی از موکب‌داران و فعالان اربعینی را دعوت کرده‌ایم که ان‌شاء‌الله با مساعد شدن شرایط کرونا در دو کشور، قبل از اربعین به ایران خواهند آمد تا بین موکب‌داران، قاریان، شعرا و ... ارتباط و تعامل قوی شکل گیرد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران