اعلام ویژه برنامه‌های شهادت امام جواد (ع) در حرم مطهر رضوی

اعلام ویژه برنامه‌های شهادت امام جواد (ع) در حرم مطهر رضوی

به مناسبت ۳۰ ذی‌القعده، سالروز شهادت امام جواد (ع)، مراسم سوگواری و عزاداری در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در سالروز شهادت امام جواد (ع)، ویژه برنامه‌های متنوعی برای برگزاری در صحن‌های مختلف بارگاه منور رضوی پیش‌بینی شده تا زائران و مجاوران بتوانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از فیض حضور در این محافل عزاداری بهره‌مند شوند.


سخنرانی حجت‌الاسلام رفیعی در شب شهادت


ویژه برنامه شب شهادت امام جواد (ع) از ساعت ۱۹:۱۰ شنبه ۱۹ تیرماه در صحن پیامبر اعظم (ص) آغاز خواهد شد و حجت‌الاسلام ناصر رفیعی در جمع عزاداران سخنرانی خواهی کرد؛ همخوانی قرآن، شعرخوانی احمدی حیدری، اقامه نماز جماعت به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین راشد یزدی، قرائت زیارت امین‌الله توسط علی برادران، سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدآبادی و قرائت دعای عالیةالمضامین توسط علی بیاتی ذاکر اهل بیت (ع)، دیگر برنامه‌های این مراسم تا ساعت ۲۲:۲۰ خواهد بود.


قرائت زیارت امام جواد (ع)


ویژه برنامه‌های روز شهادت آن امام همام در این صحن نیز از ساعت ۴ صبح یکشنبه ۲۰ تیر ماه آغاز خواهد شد و در این مراسم، محمد وارسته زیارت امام جواد (ع) را در جمع زائران قرائت خواهد کرد؛ در بخش دوم این مراسم که از ساعت ۱۸:۵۵ دقیقه آغاز می‌شود، حجت‌الاسلام والمسلمین واعظ شهیدی سخنرانی خواهد کرد و مدیحه‌سرایی محمد گلابگیر و شعرخوانی جواد اسلامی، دیگر بخش‌های این مراسم است.


همچنین پس از اقامه نماز مغرب و عشا به امامت حجت‌الاسلام و المسلمین راشد یزدی، علی برادران زیارت امین‌الله را قرائت خواهد کرد و سپس آیت‌الله صدیقی در جمع زائران سخنرانی می‌کند، پایان بخش این مراسم، قرائت دعای امام رضا (ع) برای امام زمان (عج) توسط سید امیر احمدنیا خواهد بود.


سخنرانی آیت‌الله علم‌الهدی در روز شهادت امام جواد (ع)


مراسم روز شهادت در رواق امام خمینی (ره) نیز از ساعت ۴ بامداد روز یکشنبه با قرائت زیارت امام جواد (ع) آغاز می‌شود. این مراسم از ساعت ۱۰:۳۰ صبح ادامه خواهد یافت و علاوه بر سخنرانی آیت‌الله علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، قرائت زیارت امام جواد (ع) و مدیحه‌سرایی توسط سید محمود صفاتی، مرثیه خانی حاج امیرعارف و قرائت زیارت امین‌الله توسط رضا آتشبار پیش‌بینی شده است؛ در بخش شامگاهی مراسم روز شهادت نیز حجت‌الاسلام والمسلمین دهشت از ساعت ۱۹:۳۵ در رواق امام خمینی (ره) سخنرانی خواهد کرد.


ویژه برنامه‌های مسجد گوهرشاد


مراسم عزاداری شب شهادت در مسجد گوهرشاد نیز از ساعت ۱۹:۳۵ روز شنبه با سخنرانی حجت‌الاسلام حیدری کاشانی آغاز می‌شود و عادل خوشرو زیارت امین‌الله را قرائت خواهد کرد، قرائت زیارت امام جواد (ع) و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مطلق نیز برنامه‌های بامدادی روز شهادت در مسجد گوهرشاد است که از ساعت ۴ بامداد یکشنبه آغاز می‌شود.


بخش دوم مراسم روز شهادت در مسجد گوهرشاد از ساعت ۱۱:۵۰ با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین اسلامی‌فر آغاز می‌شود و کاظم غلامشاهی نیز زیارت امین‌الله را قرائت خواهد کرد، در بخش شامگاهی و از ساعت ۱۹:۳۵ نیز علاوه بر سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین حیدری کاشانی، عادل خوشرو زیارت امین‌الله را همراه با زائران زمزمه می‌کند.


برنامه‌های صحن جمهوری، صحن امام حسن مجتبی (ع) و رواق دارالحجه


به مناسبت شب شهادت امام جواد (ع) برنامه‌هایی در صحن جمهوری حرم مطهر نیز برگزار می‌شود که شامل سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی رضوی‌نسب از ساعت ۱۹:۴۰ و قرائت زیارت امین‌الله توسط حسن نحوی خواهد بود؛ برنامه‌های روز شهادت در این صحن نیز از ساعت ۶:۴۵ صبح یکشنبه آغاز می‌شود و حجت‌الاسلام والمسلمین راشد یزدی سخنران و ابراهیم قانع مرثیه‌سرای این مراسم خواهد بود، در شام شهادت نیز حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی رضوی‌نسب سخنرانی می‌کند و حسن نحوی نیز زیارت امین‌الله را قرائت خواهد کرد.


برنامه‌های صحن امام حسن مجتبی (ع) نیز از ساعت ۱۹:۳۵ فردا شب با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین حسین حائری آغاز می‌شود و جواد حسین خانی زیارت امین‌الله را قرائت خواهد کرد، همچنین مراسم روز شهادت در این صحن از ساعت ۱۹:۳۵ یکشنبه آغاز خواهد شد و سخنران این محفل نیز حجت‌الاسلام والمسلمین حسین حائری خواهد بود، در رواق دارالحجه نیز برنامه‌هایی به مناسب شهادت امام جواد (ع) پیش‌بینی شده و حجج اسلام صاحبقرانی و حائری سخنرانان مراسم شنبه شب و یکشنبه شب خواهند بود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران