تصمیم جدید دولت عربستان در باره عمره مفرده اعلام شد تصمیم جدید دولت عربستان در باره عمره مفرده اعلام شد تصمیم جدید دولت عربستان در باره عمره مفرده اعلام شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
تصمیم جدید دولت عربستان در باره عمره مفرده اعلام شد تصمیم جدید دولت عربستان در باره عمره مفرده اعلام شد تصمیم جدید دولت عربستان در باره عمره مفرده اعلام شد تصمیم جدید دولت عربستان در باره عمره مفرده اعلام شد تصمیم جدید دولت عربستان در باره عمره مفرده اعلام شد

تصمیم جدید دولت عربستان در باره عمره مفرده اعلام شد

با پایان مناسک حج تمتع ابراهیمی، عمره مفرده در عربستان از سر گرفته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از «آناتولی»، سعد بن محمد المحیمید»، معاون رئیس امور مسجدالحرام اعلام کرد: با پایان حج تمتع، عمره مفرده از روز یکشنبه (سوم مرداد ماه) مصادف  با 15 ذی الحجه از سر گرفته شد.


وی افزود: افرادی که از طریق برنامه «اعتمرنا» ثبت نام کرده اند برای عمره مفرده آماده شدند و انجام مناسک عمره مفرده نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت زائران انجام می شود.


معاون رئیس امور مسجدالحرام تاکید کرد: بعد از هفت ماه تعطیلی مسجدالحرام به دلیل شیوع کرونا، عمره در چهار مرحله از سر گرفته شد و در هر مرحله به تعداد زائران افزوده شده است.


المحیمید اظهار کرد: هم اکنون در عربستان مرحله سوم در حال اجرا است و روزانه 20 هزار عمره گذار و 60 هزار نمازگزار وارد مسجدالحرام خواهند شد. در مرحله چهارم با تمام ظرفیت مسجدالحرام پذیرای زائران می شود.


روز جمعه گذشته مصادف با اول مرداد ماه، حج تمتع ابراهیمی با حضور 60 هزار زائر از داخل عربستان و افراد مقیم این کشور پایان یافت و این در حالی است که در سال 2019 میلادی حدود دو میلیون و نیم زائر در مراسم حج حضور داشتند.


در سال 2020 میلادی نیز حدود ده هزار زائر حج تمتع ابراهیمی را به جای آوردند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران