شروط جدید عربستان برای ورود عمره‌گزاران به سرزمین وحی شروط جدید عربستان برای ورود عمره‌گزاران به سرزمین وحی شروط جدید عربستان برای ورود عمره‌گزاران به سرزمین وحی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
شروط جدید عربستان برای ورود عمره‌گزاران به سرزمین وحی شروط جدید عربستان برای ورود عمره‌گزاران به سرزمین وحی شروط جدید عربستان برای ورود عمره‌گزاران به سرزمین وحی شروط جدید عربستان برای ورود عمره‌گزاران به سرزمین وحی شروط جدید عربستان برای ورود عمره‌گزاران به سرزمین وحی

شروط جدید عربستان برای ورود عمره‌گزاران به سرزمین وحی

وزارت حج عربستان سعودی با اعلام شروط جدیدی برای ورود عمره‌گزاران به سرزمین وحی اعلام کرد که زائران برخی کشورها نمی‌توانند مستقیماً از کشور خود وارد عربستان شوند. 

به گزارش روزنامه الدستور، هشام سعید، معاون وزیر حج عربستان اعلام کرد: همه کشورها اجازه ادای مراسم حج عمره را بر اساس شروط عربستان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارا هستند اما زائران برخی کشورها اجازه ندارند که مستقیماً از کشور خود وارد عربستان شوند.


 وی در یک گفت‌وگوی مطبوعاتی افزود: عربستان سعودی لازم دیده است که اجازه ورود مستقیم زائران برخی کشورها را که نام آنها به طور رسمی اعلام شده است، با توجه به دستورات وزارت بهداشت عربستان صادر نکند اما زائران این کشورها می‌توانند از طریق کشورهای مجاور و پس از گذراندن دو هفته قرنطینه و انجام آزمایش‌های لازم مربوط به بیماری کرونا، به عربستان سفر کنند.


 وزارت حج و عمره عربستان سعودی همچنین از شرکت‌ها و مؤسسات برگزاری حج عمره خواست تا گواهی سلامت حجاج را از نهادهای ذی‌صلاح و وزارت بهداشت کشورها دریافت کنند و زائران عمره بدون رعایت قوانین اعلام شده اقدام به سفر به عربستان نکنند.


 شرایط عمره برای زائران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس


 وزارت حج و عمره عربستان همچنین با اعلام ساز و کارها و قوانین عمره برای زائران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و کسانی که با ویزای عمره به عربستان سفر می‌کنند، تأکید کرد: زائران حداقل ۶ ساعت پیش از ادای مناسک عمره، به مرکز پزشکی مکه مکرمه مراجعه کنند و پس از اطمینان از سلامت بودنشان بر اساس واکسن‌هایی که مورد تأیید عربستان است، به انجام عمره اقدام کنند.


 بر اساس این خبر، واکسن‌های مورد تأیید عربستان، واکسن‌های فایزر، استرازنکا، مدرنا و جانسون است.


زائران این کشورها در گام بعدی باید دستبند مخصوص عمره‌گزاران را هنگام ورود به مرکز اجتماعات نشان دهند تا اطلاعات آنها و مجوزهایی که گرفته‌اند، کنترل شود. همچنین باید زمان مشخص شده برای عمره برای هر عمره‌گزار تعیین شود تا زائر در معرض سؤال و جواب قرار نگیرد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران