درخواست عشایر عراق برای ملاقات با رهبر معظم انقلاب درخواست عشایر عراق برای ملاقات با رهبر معظم انقلاب درخواست عشایر عراق برای ملاقات با رهبر معظم انقلاب بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
درخواست عشایر عراق برای ملاقات با رهبر معظم انقلاب درخواست عشایر عراق برای ملاقات با رهبر معظم انقلاب درخواست عشایر عراق برای ملاقات با رهبر معظم انقلاب درخواست عشایر عراق برای ملاقات با رهبر معظم انقلاب درخواست عشایر عراق برای ملاقات با رهبر معظم انقلاب

درخواست عشایر عراق برای ملاقات با رهبر معظم انقلاب

ده ها تن از شیوخ عشایر عراق در دیدار با سفیر ایران در بغداد که به مناسبت اعیاد سعید غدیر خم و قربان انجام شد از ایرج مسجدی خواستند زمینه ملاقات آنان با رهبر معظم انقلاب را فراهم کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، در جلسه عصر روز یکشنبه (10 مرداد ماه) عشایر عراق با سفیر ایران در بغداد که در محل سفارت ایران برگزار شد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد، حضور سران قبایل مختلف عشایر در این جلسه را نشانه محکم و قوی رابطه مردم دو کشور ایران و عراق دانست و گفت: این سفارت متعلق به مردم شریف و عشایر عراق است.


سران برخی از قبایل در این جلسه نیز با تبریک اعیاد از دولت و ملت ایران درباره کمک های مادی و معنوی و نیز حمایت های جمهوری اسلامی در مقابله با داعش و تروریسم در عراق تقدیر کردند.


چند تن از سران عشایر عراق با تاکید بر ضرورت وحدت و همدلی بین دو کشور ایران و عراق در سخنرانی هایی گفتند که ایران در سختی هایی مانند مبارزه با تروریست های داعش در کنار آنها ایستاد و «هیچ گاه حمایت های ایران در روزهای سخت را فراموش نخواهند کرد.»


شیوخ عشایر همچنین با درخواست از ایرج مسجدی سفیر ایران، برای رساندن سلام آنان به رهبر فرزانه انقلاب، خواستار دیدار با مقام معظم رهبری برای تقدیر از ملت ایران شدند.


سفیر ایران در عراق در حاشیه جلسه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد که سران عشایر بارها درخواست حضور جمعی در محضر رهبر معظم انقلاب را مطرح کردند که در صورت بهبود وضعیت ناشی از شیوع کرونا، هماهنگی برای این دیدار صورت خواهد گرفت.


در این نشست از تابلوی نقاشی تمثال مقام معظم رهبری رونمایی شد؛ اثری که از سوی عشایر به سفیر ایران اهدا شده است.


عشایرعراق، جزو اولین گروه هایی بودند که به فتوای جهاد کفایی مرجعیت دینی برای مقابله با داعش لبیک گفتند و در جنگ با تروریسم تکفیری نقش تعیین کننده داشتند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران