انتشار کتاب «جوشن حسینی» انتشار کتاب «جوشن حسینی» انتشار کتاب «جوشن حسینی» بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
انتشار کتاب «جوشن حسینی» انتشار کتاب «جوشن حسینی» انتشار کتاب «جوشن حسینی» انتشار کتاب «جوشن حسینی» انتشار کتاب «جوشن حسینی»

انتشار کتاب «جوشن حسینی»

«جوشن حسینی»، کتاب تازه سید‌ مهدی شجاعی است که به روشی خلاقانه هزار سلام به امام حسین(ع) عرضه داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، کتاب «جوشن  حسینی»، نوشته سید‌مهدی شجاعی از سوی انتشارات نیستان منتشر شد.


شجاعی در این کتاب هزار سلام به امام حسین(ع) نوشته است،‌ در ابتدا سلام‌ها به نسب امام حسین(ع) هم اشاره دارند و سپس صفات امام(ع) ذکر شده است.


شجاعی در این کتاب در تلاش است  تا با همان نثری که در شرح و ترجمه‌های خود از ادعیه به کار برده،‌ در هزار سلام به تأسی از دعای جوشن کبیر‌، تعریف تازه‌ای از شخصیت امام حسین(ع) به مخاطب ارائه دهد.


نخستین سلام کتاب چنین است


«سلام بر حسین وارث آدم، خلیفه خداوند در زمین سلام بر حسین وارث نوح، برگزیده حضرت رب‌العالمین سلام بر حسین وارث ابراهیم، دوست و خلیل پروردگار مهرآیین سلام بر حسین وارث موسی، همکلام با خداوند انیس الذاکرین سلام بر حسین وارث عیسی، روح خداوند خیر المحبوبین، سلام بر حسین وارث محمد مصطفی، خاتم النبین و سید و سالار مرسلین.»


شجاعی در این کتاب به دنبال این بوده که به دور ازمرثیه‌سرایی از امام حسین(ع) بگوید؛ به همین دلیل صفاتی که امام(ع) داشتند در اثر تازه و خلاقانه شجاعی به خوبی نشان داده شده است.


سلام پایانی کتاب نیز جالب توجه است:‌ «سلام بر حسین در آستانه دیدار خداوند که بلامانع با او سخن می‌گوید و تمامیت توحید را در موجزترین کلام به حضرت عرضه می‌کند: الهی رضا بقضائک! و تسلیم لامرک! و لا معبود سواک! یا غیاث المستغیثین!»


انتشارات نیستان کتاب «جوشن حسینی» را در 72 صفحه به قیمت 10 هزار تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران