کارت واکسیناسیون کرونا زائران اربعین از فردا صادر می شود کارت واکسیناسیون کرونا زائران اربعین از فردا صادر می شود کارت واکسیناسیون کرونا زائران اربعین از فردا صادر می شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
کارت واکسیناسیون کرونا زائران اربعین از فردا صادر می شود کارت واکسیناسیون کرونا زائران اربعین از فردا صادر می شود کارت واکسیناسیون کرونا زائران اربعین از فردا صادر می شود کارت واکسیناسیون کرونا زائران اربعین از فردا صادر می شود کارت واکسیناسیون کرونا زائران اربعین از فردا صادر می شود

کارت واکسیناسیون کرونا زائران اربعین از فردا صادر می شود

مدیر عملیات پزشکی اربعین با بیان اینکه تاکنون کارت واکسیناسیون کرونا برای زائران صادر نشده است، گفت: این کارت از فردا در اختیار سازمان حج و زیارت به عنوان کمیته اعزام ستاد اربعین قرار می‌گیرد.

طاهر درودی، مدیر عملیات پزشکی اربعین حسینی با بیان اینکه تیم خدمات درمانی و بهداشتی اربعین هنوز به عراق اعزام نشده است، اظهار داشت: امسال ۱۸۰ نفر در قالب تیم درمانی و بهداشتی هلال احمر به مراسم پیاده روی اربعین اعزام می‌شوند و دو مرکز درمانی در نجف و کربلا راه‌اندازی خواهد شد که هنوز با توجه به اعزام نشدن تیم درمانی، این مراکز درمانی نیز فعالیت خود را آغاز نکردند.


وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌کنیم تیم درمانی و بهداشتی اربعین تا دو روز آینده در عراق مستقر شوند، ادامه داد: مراکز درمانی جمعیت هلال احمر در ایام اربعین تا دهم مهر در عراق به زوار حسینی خدمت می‌کند.


مدیر عملیات پزشکی اربعین حسینی با بیان اینکه وسایل و تجهیزات جمعیت هلال احمر برای ایام اربعین حسینی نیز هنوز به عراق ارسال نشده است، افزود: هشت آمبولانس و دو اتوبوس آمبولانس کشورمان در گمرک است و پس از مراحل قانونی از مرز زمینی وارد عراق می‌شود و در مراکز درمانی مستقر خواهد شد.


درودی درباره کارت واکسیناسیون متحدالشکل برای زائران اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: یکی از شروط عراق برای پذیرش زائران اربعین، داشتن کارت واکسیناسیون بود. بر همین اساس، مقرر شد تا کارت واکسیناسیون برای زوار واجد شرایط صادر شود. البته به دلیل اینکه اقدامات به سرعت برنامه‌ریزی شد، هنوز کارت واکسیناسیون برای زائران حسینی صادر نشده است. اما تا فردا این کارت واکسیناسیون در اختیار سازمان حج و زیارت به عنوان کمیته اعزام ستاد اربعین قرار می‌گیرد.


مدیر عملیات پزشکی اربعین حسینی با بیان اینکه امروز اعزام رسمی زائران اربعین آغاز شد، گفت: برای این افراد که تعداد بالایی هم نبودند، کارت واکسیناسیون صادر نشد، اما از فردا زائرانی که روادید دریافت کردند، با کارت واکسیناسیون به عراق سفر می‌کنند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران