اعتصاب غذای ۱۰۰ اسیر فلسطینی در اعتراض به شرایط بد زندان اعتصاب غذای ۱۰۰ اسیر فلسطینی در اعتراض به شرایط بد زندان اعتصاب غذای ۱۰۰ اسیر فلسطینی در اعتراض به شرایط بد زندان بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
اعتصاب غذای ۱۰۰ اسیر فلسطینی در اعتراض به شرایط بد زندان اعتصاب غذای ۱۰۰ اسیر فلسطینی در اعتراض به شرایط بد زندان اعتصاب غذای ۱۰۰ اسیر فلسطینی در اعتراض به شرایط بد زندان اعتصاب غذای ۱۰۰ اسیر فلسطینی در اعتراض به شرایط بد زندان اعتصاب غذای ۱۰۰ اسیر فلسطینی در اعتراض به شرایط بد زندان

اعتصاب غذای ۱۰۰ اسیر فلسطینی در اعتراض به شرایط بد زندان

باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد: ۱۰۰ اسیر فلسطینی از امروز در اعتراض به فشارها و اقدامات تنبیهی زندان عوفر رژیم صهیونیستی در این زندان دست به اعتصاب غذا می زنند.

باشگاه اسرای فلسطینی افزوده است: اداره زندان عوفر از توافقی که برای توقف فشارها و محدودیت ها علیه زندانیان بود، عقب نشینی کرد و بخشی از آن ها را که پس از عملیات اخیر تونل آزادی اعمال کرده بود، بازگرداند.


بر اساس این گزارش، اسرای زندان عوفر در گام نخست اسامی ۱۰۰ نفر را که از امروز دوشنبه اعتصاب غذای خود را آغاز می کنند، تحویل مسؤولان زندان دادند و در صورت ادامه اقدامات تنبیهی و اعمال محدودیت ها علیه اسرا این اعتصاب غذا ادامه خواهد داشت.


باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد که مسؤولان زندان عوفر اخیرا و پس از فرار ۶ اسیر فلسطینی از زندان جلبوع، سرکوب، بازرسی، ضرب و شتم و محرومیت از برخی امکانات مانند استحمام را علیه اسرای فلسطینی افزایش دادند.


بیش از ۹۰۰ اسیر فلسطینی از جمله شماری کودک در زندان عوفر محبوس هستند.


پیش تر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)  رژیم صهیونیستی را به شدت نسبت به عواقب و پیامدهای هرگونه تعرض علیه اسرای فلسطینی یا حمله به اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری برحذر داشت.


همچنین «خالد محاجنه» وکیل کمیته امور اسرای فلسطین از وضعیت دردناک و ظالمانه اعمال شده توسط ماموران رژیم صهیونیستی علیه اسرای فراری فلسطینی بازداشت شده، خبر داد.


حدود دو هفته پیش، شش اسیر فلسطینی با حفر تونل در سلول خود، موفق به فرار از زندان فوق امنیتی جلبوع شدند؛ فرار کم سابقه‌ای که یک شکست سنگین امنیتی دیگر را برای رژیم اسرائیل رقم زد.


رژیم صهیونیستی امروز اعلام کرد که دو اسیر فراری دیگر زندان «جلبوع» بازداشت شده‌اند، یعنی عملا هر ۶ اسیر فراری از این زندان اسرائیلی مجددا دستگیر شده‌اند.


«أیهم کممجی» و «مناضل نفیعات» بامداد روز یکشنبه در یک عملیات امنیتی رژیم صهیونیستی در شهر جنین بازداشت شدند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران