بیانیه بیش از 100 سازمان جهانی علیه فروش سلاح به رژیم صهیونیستی بیانیه بیش از 100 سازمان جهانی علیه فروش سلاح به رژیم صهیونیستی بیانیه بیش از 100 سازمان جهانی علیه فروش سلاح به رژیم صهیونیستی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
بیانیه بیش از 100 سازمان جهانی علیه فروش سلاح به رژیم صهیونیستی بیانیه بیش از 100 سازمان جهانی علیه فروش سلاح به رژیم صهیونیستی بیانیه بیش از 100 سازمان جهانی علیه فروش سلاح به رژیم صهیونیستی بیانیه بیش از 100 سازمان جهانی علیه فروش سلاح به رژیم صهیونیستی بیانیه بیش از 100 سازمان جهانی علیه فروش سلاح به رژیم صهیونیستی

بیانیه بیش از 100 سازمان جهانی علیه فروش سلاح به رژیم صهیونیستی

۱۱۹ مؤسسه و انجمن آمریکایی و جهانی در بیانیه‌ای حمایت خود را از طرح تغییر در بودجه دفاع ملی ۲۰۲۲ میلادی و توقف فروش سلاح‌های پیشرفته به رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

۱۱۹ مؤسسه و انجمن آمریکایی و جهانی در بیانیه‌ای حمایت خود را از طرح تغییر در بودجه دفاع ملی ۲۰۲۲ میلادی و توقف فروش سلاح‌های پیشرفته به رژیم صهیونیستی اعلام کردند.


به نوشته وبگاه معا، این طرح را «رشیده طلیب»، «الکساندر اوکاسیا کورتز» و «مارک بوکان» به کنگره ارائه داده‌اند. دولت آمریکا در ماه می گذشته با فروش ۷۳۵ میلیون دلار سلاح پیشرفته به رژیم صهیونیستی موافقت کرده بود.


کورتز در این باره در صفحه توئیتر خود نوشت: طرح آن‌ها برای تغییر در بودجه دفاع ملی و توقف فروش سلاح پیشرفته به اسرائیل، به این دلیل است که این رژیم از این سلاح‌ها در بمباران غیر نظامیان فلسطینی و زیرساخت‌های شهری بهره می‌برد. او در این باره به بمباران دفاتر و مؤسسات رسانه‌ای در جنگ اخیر غزه اشاره کرد.


در میان امضاء کنندگان، اتحادیه سازمان‌های فلسطینی-آمریکایی، نهاد کنیسه‌های در راستای صلح برای خاورمیانه، کمیته دوستان آمریکا، اتحادیه وکلای آمریکا، شبکه ثروتمندان مسلمان، کمیته مبارزه با نژادپرستی علیه اعراب در آمریکا، اندیشکده عربی-آمریکایی، پیمان کودکان خاورمیانه و شبکه جهانی اقدام برای جامعه مدنی (آیکان) و ... حضور دارند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران