اعلام برنامه‌های حرم مطهر رضوی به مناسبت اربعین حسینی اعلام برنامه‌های حرم مطهر رضوی به مناسبت اربعین حسینی اعلام برنامه‌های حرم مطهر رضوی به مناسبت اربعین حسینی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
اعلام برنامه‌های حرم مطهر رضوی به مناسبت اربعین حسینی اعلام برنامه‌های حرم مطهر رضوی به مناسبت اربعین حسینی اعلام برنامه‌های حرم مطهر رضوی به مناسبت اربعین حسینی اعلام برنامه‌های حرم مطهر رضوی به مناسبت اربعین حسینی اعلام برنامه‌های حرم مطهر رضوی به مناسبت اربعین حسینی

اعلام برنامه‌های حرم مطهر رضوی به مناسبت اربعین حسینی

ویژه برنامه های حرم مطهر رضوی در آستانه اربعین حسینی اعلام شد.

معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی به مناسبت فرارسیدن اربعین سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده است.


ویژه‌برنامه‌های اربعین حسینی در حرم مطهر رضوی از روز یکشنبه ۴ مهرماه از ساعت ۱۶:۳۰ در صحن پیامبر اعظم (ص) آغاز می‌شود، در این مراسم حجج اسلام والمسلمین کاظم راشد یزدی و مهدی شریعتی‌تبار در سخنانی به تبیین ابعاد قیام حسینی می‌پردازند و در ادامه مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) در سوگ سید و سالار شهیدان مرثیه‌سرایی خواهند کرد.


از ساعت ۲۰ نیز بخش دوم این مراسم در صحن پیامبر اعظم (ص) برگزار می‌شود که حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری سخنرانی این مراسم را بر عهده خواهد داشت و امیر عارف مداح و ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مدیحه‌سرایی می‌پردازد.


زیارت وارث نیز در قالب پویش بین‌المللی «شب اربعین» توسط مجتبی رمضانی قرائت خواهد شد.


ویژه‌برنامه‌های روز اربعین حسینی در روز دوشنبه ۵ مهر ماه نیز از ساعت ۹:۳۰ صبح در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد آغاز می‌شود، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی سخنران این مراسم خواهد بود و در ادامه، هادی الهی مداح و ذاکر اهل بیت (ع) به مرثیه‌سرایی می‌پردازد.


دیگر مراسم روز اربعین حسینی با سخنرانی حجج اسلام محمد جواد نظافت و مهدی شریعتی‌تبار از ساعت ۱۶:۳۰ در صحن پیامبر اعظم (ص) برگزار می‌شود و پس از آن، زیارت امین‌الله توسط علی ملائکه قرائت خواهد شد، همچنین شعرخوانی و قرائت حدیث شریف کساء از دیگر برنامه‌های این مراسم خواهد بود.


مراسم شام اربعین حسینی نیز پس از قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید، با دکلمه‌خوانی سلمان رحمان‌زاده در صحن پیامبر اعظم (ص) آغاز می‌شود و پس از سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری، میثم مطیعی مداح و ذاکر اهل بیت (ع) به مداحی و ذکر مصیبت می‌پردازد.


قرائت زیارات و ادعیه در صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی از دیگر برنامه‌های مناسبتی اربعین اباعبدالله الحسین (ع) در حرم مطهر رضوی خواهد بود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران