شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ی بارز وظیفه شناسی است شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ی بارز وظیفه شناسی است شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ی بارز وظیفه شناسی است بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ی بارز وظیفه شناسی است شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ی بارز وظیفه شناسی است شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ی بارز وظیفه شناسی است شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ی بارز وظیفه شناسی است شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ی بارز وظیفه شناسی است

شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ی بارز وظیفه شناسی است

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: یکی از پیامهای زیارت اربعین وظیفه شناسی است و شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ی بارز وظیفه شناسی برای ما است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت صبح امروز در جمع عزاداران اربعین حسینی در گلزار شهدای کرمان با بیان اینکه حضور در گلزار شهدای کرمان  و مزار شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در روز اربعین و روز‌های آخر هفته دفاع مقدس باعث افتخار است، اظهار داشت: مردمی که امروز در این محل گردآمده اند؛ جامانده نیستند بلکه ازسفرمانده هستند و امروز آماده اند به حضرت سیدالشهداء (ع) بگویند ما نتوانستیم بیاییم ولی راه شهدا را ادامه خواهیم داد.


وی افزود: بعضی افراد که از راه دور امام حسین (ع) را زیارت می‌کنند زیارتشان ممکن است از کسی که در کنار حرم باشد؛ مقبول تر شود.


حجت‌الاسلام والمسلمین نواب با اعلام اینکه زیارت باید عارفانه باشد، بیان کرد: ما پیرو رهبری هستیم که می‌گوید وقتی من به مشهد می روم دلم پرمی‌کشد و دوسال است که معظم له بدلیل شرایط کرونایی به مشهد نرفته اند و ما هم باید سعی کنیم مستحب را بر واجب ترجیح ندهیم چرا که حفظ سلامتی عموم افراد جامعه واجب است و تشرف به زیارت مستحب.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: خواندن زیارت اربعین که در آن بیش از ۶۰ بار صفات ویژه ای برای امام حسین (ع) گفته شده است در روز اربعین ثواب زیادی دارد.


حجت‌الاسلام والمسلمین نواب یکی ازآثار زیارت اربعین را بصیرت دانست و گفت: مومن بصیر است و رهبران الهی نیز این بصیرت را از عشق به اهل بیت حرکت در راه آنان به دست آورده اند لذا وزیر امور خارجه آمریکا می گوید ما ۶ ماه برنامه ریزی می‌کنیم اما رهبر انقلاب ایران با یک سخنرانی نیم ساعته همه چیز را از بین می‌برد.


وی اظهار داشت: وقتی کشتی‌های ما ازمقابل چشمان صهیونیست‌ها سوخت برای لبنان حمل می کنند نتیجه همین خون‌ها و شهدایی است که تقدیم انقلاب و اسلام شده است.


وی با اشاره به اینکه تمام رییس جمهور‌های امریکا دو دوره‌ای بودند، ولی ترامپ که حاج قاسم سلیمانی عزیز را شهید کرد یک دوره شد، افزود: این فرد، سرشکستگی برای آمریکا ببار آورد واین‌ها همه نشانه سرفرازی حق  است.


حجت‌الاسلام والمسلمین نواب وظیفه شناسی را از دیگر عناصر مهم در زیارت اربعین برشمرد وتصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ی بارز وظیفه شناسی برای ما است.


وی با اعلام اینکه خودسازی یکی دیگر از صفاتی است که در زیارت اربعین توصیه شده است، گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی که در سفر آخر خود به عراق برای یک گفتگوی مهم وارد این کشور شد خود را ساخته و آماده شهادت بود.


این گزارش حاکیست، این مراسم با خواندن زیارت اربعین و مرثیه سرایی در رثای حضرت اباعبدالله حسین (ع) و یاران با وفایش به پایان رسید.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران