20 کشته دیگر در ادامه حملات تروریستی در نیجریه 20 کشته دیگر در ادامه حملات تروریستی در نیجریه 20 کشته دیگر در ادامه حملات تروریستی در نیجریه بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
20 کشته دیگر در ادامه حملات تروریستی در نیجریه 20 کشته دیگر در ادامه حملات تروریستی در نیجریه 20 کشته دیگر در ادامه حملات تروریستی در نیجریه 20 کشته دیگر در ادامه حملات تروریستی در نیجریه 20 کشته دیگر در ادامه حملات تروریستی در نیجریه

20 کشته دیگر در ادامه حملات تروریستی در نیجریه

یک مقام دولتی و نماینده محلی پارلمان نیجریه از کشته شدن دست‌کم ۲۰ نفر در حمله افراد مسلح به بازار و آتش‌زدن خودروها در استان سوکوتو - Sokoto خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج،ادریس گوبیر - Idriss Gobir مشاور ویژه وزیر امور پلیس استان سوکوتو در گفت و گوی تلفنی با رویترز درباره این حادثه که روز شنبه اتفاق افتاد گفت: شمار زیادی افراد مسلح که سوار بر موتورسیکلت بودند در تیراندازی‌های پراکنده چندین نفر را کشتند. شاهد بودیم که اینها دستکم ۲۰ نفر را کشتند و ۹ خودرو را هم به آتش کشیدند.


حسین بوزا - Hussain Boza نماینده پارلمان محلی استان سوکوتو این حمله را ناشی از نبود امنیت کافی در استان سوکوتو دانست.


طغیان و سرکشی ۱۲ ساله گروه‌های تروریستی در نیجریه که به‌ کشورهای نیجر، چاد و کامرون هم کشیده شده همچنان قربانی می‌گیرد.


درگیری‌های گروه‌های تروریستی در غرب آفریقا از ۱۲ سال پیش تاکنون منجر به مرگ دست‌کم ۴۰ هزار نفر و آوارگی دو میلیون تن دیگر شده است.


شمال غربی نیجریه از ماه دسامبر گذشته شاهد موجی از آدم‌ربایی‌ها اعم از کودکان مدرسه‌ای و روستائیان با هدف گرفتن باج توسط راهزنان مسلح بوده که زندگی روزمره میلیون‌ها شهروند را مختل کرده است.


سخنگوی پلیس حمله مسلحانه توسط تروریست‌ها را تایید کرده اما تعداد دقیق کشته‌ها تاکنون اعلام نشده است.


پنجشنبه گذشته ۱۸۷ نفر که توسط راهزنان مسلح ربوده شده بودند در استان زمفره – Zamfara به دست نیروهای امنیتی نجات داده شدند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران