نتایج نهایی انتخابات عراق اواخر اکتبر اعلام می‎شود نتایج نهایی انتخابات عراق اواخر اکتبر اعلام می‎شود نتایج نهایی انتخابات عراق اواخر اکتبر اعلام می‎شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
نتایج نهایی انتخابات عراق اواخر اکتبر اعلام می‎شود نتایج نهایی انتخابات عراق اواخر اکتبر اعلام می‎شود نتایج نهایی انتخابات عراق اواخر اکتبر اعلام می‎شود نتایج نهایی انتخابات عراق اواخر اکتبر اعلام می‎شود نتایج نهایی انتخابات عراق اواخر اکتبر اعلام می‎شود

نتایج نهایی انتخابات عراق اواخر اکتبر اعلام می‎شود

کمیسیون انتخابات عراق بامداد امروز چهارشنبه، پس از شمارش دستی آراء ۸۵۴۷ مرکز، نتایج جدید انتخابات ۲۰۲۱ پارلمانی در عراق را که یکشنبه گذشته برگزار شد، در وب سایت رسمی خود منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری ها،  کمیسیون انتخابات عراق اعلام کرد که نتایج جدید پس از اضافه شدن مراکزی که آرای آن‌ها به صورت دستی شمارش شده شاهد تغییراتی نسبت به نتایج قبلی است.


جلیل عدنان خلف، رئیس هیئت کمیسیون‌های انتخابات عراق، در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی که در مقر این کمیسیون در بغداد برگزار شد، نتایج شمارش دستی در ۸۵۴۷ مرکز انتخاباتی را که به قید قرعه انتخاب شده بودند، اعلام کرد.


عدنان خلف گفت: شمارش آرای باقی مانده در اسرع وقت انجام می‌شود تا نتایج نهایی را به تأخیر نیندازد. یک دوره سه روزه برای ارسال درخواست تجدید نظر وجود دارد و پس از آن نتایج نهایی اعلام و برای تأیید به دادگاه فدرال ارائه می‌شود.


نتایجی که کمیسیون به ترتیب منتشر کرد، حاکی از افزایش کرسی‌های ائتلاف "الفتح" تا ساعت ۳ بامداد به وقت بغداد، به ۳ کرسی و همچنین افزایش تعداد آرا برای نامزد‌های جنبش "امتداد" در استان ذی قار در جنوب کشور بود.


ائتلاف "تقدم" همچنین یکی از کرسی‌های خود را در حوزه دوم استان الانبار، در غرب عراق، به نفع "ازهر حمید السیدران" نامزد مستقل از دست داد و آرای بقیه ائتلاف‌ها و نامزد‌ها نیز شاهد افزایش و کاهش در استان‌های عراق بود.


طبق اعلام برخی رسانه‌ها، تعداد کرسی‌های ائتلاف "الفتح" به رهبری هادی العامری به ۲۰ کرسی از ۱۴ کرسی افزایش یافت.


ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری مالکی نیز با کسب کرسی‌های بیشتر موفق شد به ۴۰ کرسی دست یابد.


این درحالی است که کرسی‌های جریان صدر از ۷۳ به ۷۰ کرسی کاهش یافت و تعداد کرسی‌های ائتلاف "امتداد" با افزایش سه کرسی از ۹ کرسی به ۱۲ کرسی رسید.


بر اساس نتایج اولیه اعلام شده در روز دوشنبه، "بلوک صدر" با ۷۳ کرسی در صدر و پس از آن ائتلاف "پیشرفت" با ۴۱ کرسی، "ائتلاف دولت قانون" با ۳۷ کرسی و "حزب دموکرات کردستان" با ۳۲ کرسی در رتبه‌های بعد بودند.


همچنین کمیسیون عالی انتخابات عراق، تاریخ اعلام نتیجه نهایی انتخابات زودهنگام پارلمانی این کشور را تعیین کرد.


به گزارش «الفرات نیوز و شفق نیوز»، «عماد جمیل»، عضو تیم رسانه‌ای کمیسیون عالی انتخابات عراق، در نشستی مطبوعاتی، گفت «زمان ارائه شکایات درباره نتایج انتخابات و فرایند بررسی آن‌ها از سوی کمیسیون انتخابات و تصمیم گیری درباره آن‌ها از سوی دادگاه عالی عراق، نشان می‌دهد که نتایج نهایی انتخابات احتمالا ۲۰ روز دیگر یعنی اواخر ماه اکتبر اعلام خوهد شد.»


وی اظهار داشت: نتایجی که اعلام شده، اولیه هستند و امکان تغییر آن به شکلی گسترده وجود دارد.


به گفته وی، نتایج اعلام شده نهایی نیستند و کمیسیون انتخابات التزامی به آنها ندارد چرا که شمار افراد پیروز در انتخابات، اسامی آن‌ها و تعداد کرسی‌هایی که به آن‌ها تعلق دارد، هنوز اعلام نشده است.


این عضو تیم رسانه‌ای کمیسیون انتخابات عراق در بخش دیگری ضمن بیان این مطلب که کمیسیون انتخابات از فردای انتخابات، شکایت‌هایی را دریافت کرده گفت که کمیسیون تاکنون شکایتی را درباره بازی با آرا و یا تغییر نتیجه انتخابات، دریافت نکرده است.


گفتنی است ؛ انتخابات پارلمانی عراق یکشنبه در میان تدابیر شدید امنیتی و نظارت بین المللی برگزار شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران