دیدار رئیس سازمان حج و زیارت با وزیر گردشگری سوریه  دیدار رئیس سازمان حج و زیارت با وزیر گردشگری سوریه  دیدار رئیس سازمان حج و زیارت با وزیر گردشگری سوریه  بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
دیدار رئیس سازمان حج و زیارت با وزیر گردشگری سوریه  دیدار رئیس سازمان حج و زیارت با وزیر گردشگری سوریه  دیدار رئیس سازمان حج و زیارت با وزیر گردشگری سوریه  دیدار رئیس سازمان حج و زیارت با وزیر گردشگری سوریه  دیدار رئیس سازمان حج و زیارت با وزیر گردشگری سوریه 

دیدار رئیس سازمان حج و زیارت با وزیر گردشگری سوریه 

رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان در سفر به سوریه با وزیر سیاحه و گردشگری سوریه دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت ؛ علی رضا رشیدیان دردیدار با محمد رامی رامتینی که روز دوشنبه(17 آبان ماه) در دمشق انجام شد به واکسیناسیون علیه کرونا و کاهش مبتلایان اشاره کرد  و با بیان اقدامات صورت گرفته برای برقراری مجدد سفرهای زیارتی افزود: از حدود دو هفته قبل مقدمات اعزام زائران ایرانی به عراق را فراهم کردیم.


وی ابراز امیدواری کرد: از سرگیری اعزام زایران ایرانی به سوریه و زیارت حرم های مطهر حضرت زینب و حضرت رقیه (سلام الله علیها) نیز با گفتگوهای دو جانبه اجرایی شود.


وی با بیان اینکه تسهیل شرایط برقراری مجدد سفر زیارتی سوریه محور مورد پیگیری و جمع بندی نهایی این سفر است ، گفت: به طورقطع بعد از تعطیلی چند ساله این سفرها ، راه اندازی دوباره آن با مشکلاتی همراه خواهد بود که زمینه سازی و همکاری بین ما و شما می تواند این مسائل را به حداقل رسانده و سفرهای زیارتی سوریه دوباره برقرار شود.


رشیدیان با اشاره به تدوین پروتکل های بهداشتی برای سفرهای زیارتی گفت: پروتکل های بهداشتی پیش از این در همه زمینه ها اعم از اعزام، تغذیه و تدارکات، نقل و .. تدوین و ارسال شده است که امیدواریم با توجه به اقدامات اولیه و نیز گسترش واکسیناسیون و بر اساس اهتمام به سلامت، امنیت و عزت زایران ایرانی این سفرها اجرایی شود.


وزیر سیاحه و گردشگری سوریه نیز ضمن خیر مقدم به رییس سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه گفت: ما نیز آمادگی کامل داریم تا بتوانیم بر اساس امضای توافقنامه میان دو طرف، زمینه حضور زائران ایرانی در کشور سوریه را فراهم کنیم.


محمد رامی رامتینی افزود: به طور قطع حضور زائران ایرانی در سوریه کمک بسزایی در ارتقاء روابط فرهنگی و نیز اقتصادی بین دو کشور و ملت خواهد بود.


وی تصریح کرد: ما با تمام توان آماده هستیم تا از زائران ایرانی پذیرایی کنیم.


گفاتنی است علی رضا رشیدیان در راس هیاتی شامگاه یکشنبه(16 آبان ماه) به منظور پیگیری برقراری سفرهای زیارتی به سوریه سفر کرده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران