۶ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل تصویب شد ۶ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل تصویب شد ۶ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل تصویب شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
۶ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل تصویب شد ۶ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل تصویب شد ۶ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل تصویب شد ۶ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل تصویب شد ۶ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل تصویب شد

۶ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل تصویب شد

همزمان با تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین و به رغم مخالفت هیات های آمریکا، کانادا و رژیم صهیونیستی، کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل متحد شامگاه سه شنبه به وقت محلی، ۶ قطعنامه علیه این رژیم تصویب کرد.

در این قطعنامه ها اقدامات رژیم صهیونیستی در نقض سیستماتیک حقوق بشر مردم فلسطین و کاربرد زور علیه شهروندان فلسطینی به ویژه ساکنان نوار غزه که منجر به کشته و زخمی غیرنظامیان شده و نیز شهرک سازی در سرزمین های اشغالی از جمله در بیت المقدس شرقی و جولان اشغالی محکوم شده است.


در این قطعنامه ها همچنین محاصره زمینی، هوایی و دریایی غزه، شهرک سازی در سرزمینهای اشغالی، ‌اقدامات تحریک آمیز شهرک نشینان علیه شهروندان فلسطینی در سرزمینهای اشغالی و نیز تخریب منازل و بازداشت های خودسرانه و زندانی کردن فلسطینیان محکوم و بر بازگشت آوارگان فلسطینی به خانه و کاشانه خود، تاکید شده است.


در قطعنامه مربوط به جولان سوریه، از رژیم صهیونیستی خواسته شده است تا به قطعنامه های مصوب سازمان ملل در خصوص جولان عمل کرده و به اشغال این منطقه پایان دهد.


 همچنین رژیم صهیونیستی از اعطا حق شهروندی اسرائیل به ساکنان جولان سوریه منع شده است.


در قطعنامه دیگری با اشاره به وضعیت اسفناک اجتماعی و اقتصادی آواراگان فلسطینی و نیز وضعیت شدیدا بحرانی آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد(آنروا)، از تمامی کشورها،‌ آژانس های تخصصی و سازمان های غیردولتی درخواست شده است از تلاش ها و اقدامات آنروا در کمک رسانی به آوارگان فلسطینی حمایت کنند.


 محمدرضا صحرایی رایزن نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، در سخنانی در این نشست ها ضمن تشریح مواضع کشورمان در خصوص مساله فلسطین اظهار داشت: با تصویب قطعنامه های ارائه شده به کمیته، جامعه جهانی بار دیگر حمایت قاطع خود را از مردم فلسطین و حق تعیین سرنوشت آنان اعلام و خواستار پاسخگویی رژیم صهیونیستی به جنایاتی شده که علیه مردم فلسطین از جمله زنان و کودکان مرتکب گردیده است.


این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: عدم پایبندی رژیم صهیونیستی که از سوی برخی قدرت ها حمایت می شود، به حقوق و مقررات بین المللی، مانع دستیابی جامعه بین المللی به یک راه حل عادلانه برای این بحران شده است.


رایزن نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل ادامه داد: بدین منظور بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود و برگزاری رفراندوم با مشارکت همه مردم فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی و تعیین نظام سیاسی توسط آنان موثرترین راه حل برای مساله فلسطین است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران