۱۴ حمله پهپادی انصارالله یمن به خاک عربستان سعودی ۱۴ حمله پهپادی انصارالله یمن به خاک عربستان سعودی ۱۴ حمله پهپادی انصارالله یمن به خاک عربستان سعودی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
۱۴ حمله پهپادی انصارالله یمن به خاک عربستان سعودی ۱۴ حمله پهپادی انصارالله یمن به خاک عربستان سعودی ۱۴ حمله پهپادی انصارالله یمن به خاک عربستان سعودی ۱۴ حمله پهپادی انصارالله یمن به خاک عربستان سعودی ۱۴ حمله پهپادی انصارالله یمن به خاک عربستان سعودی

۱۴ حمله پهپادی انصارالله یمن به خاک عربستان سعودی

سخنگوی ارتش یمن از ۱۴ حمله پهپادی در عمق خاک عربستان از جمله حمله به پایگاه «ملک خالد» در ریاض،تاسیسات نظامی فرودگاه بین‌المللی «ملک عبدالله» و پالایشگاه آرامکو در جده و یک هدف مهم نظامی در «ابها» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ها، یحیی سریع سخنگوی ارتش یمن با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش یمن در پاسخ به تشدید و افزایش تجاوزات و ادامه جنایات و محاصره  ملت یمن، عملیات «موازنه بازدارندگی هشتم» را انجام داده است.


در این بیانیه آمده است: در این عملیات ارتش و نیروهای مسلح یمن، پایگاه نظامی «ملک خالد» در ریاض را با 4 فروند پهپاد از نوع «صماد 3» هدف گرفت.


این بیانیه می‌افزاید: اهداف نظامی در فرودگاه بین‌المللی «ملک عبدالله» در جده و پالایشگاه‌های شرکت نفتی آرامکو در جده نیز توسط 4 پهپاد از نوع «صماد 2» بمباران شدند.


یحیی سریع تاکید کرد که در جریان عملیات موازنه بازدارندگی هشتم، یک هدف نظامی مهم در فرودگاه بین المللی «ابها» با یک پهپاد از نوع صماد 3 هدف گرفته شد. همچنین اهداف نظامی مختلفی در مناطق ابها، جیزان و نجران توسط 5 پهپاد از نوع «قاصف 2K » بمباران شدند.


این بیانیه می‌افزاید: در عملیات موازنه بازدارندگی هشتم، از 14 پهپاد از نوع صماد 3 ، صماد 2 و قاصف 2K  استفاده شد .


ارتش و نیروهای مسلح یمن همچنین بر توانمندی و قدرت خود برای انجام عملیات‌های هجومی بیشتر علیه دشمن سعودی و اماراتی در چارچوب دفاع مشروع از ملت و کشور یمن تأکید کرد.


در این بیانیه به متجاوزان در خصوص تشدید حملات هشدار داده شده و آمده است که با هرگونه تشدید تنش تا پایان و توقف تجاوز و لغو محاصره، مقابله خواهد کرد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران