ارسال کتیبه سقف قبور مطهر شهدای ۷۲ تن به کربلا ارسال کتیبه سقف قبور مطهر شهدای ۷۲ تن به کربلا ارسال کتیبه سقف قبور مطهر شهدای ۷۲ تن به کربلا بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
ارسال کتیبه سقف قبور مطهر شهدای ۷۲ تن به کربلا ارسال کتیبه سقف قبور مطهر شهدای ۷۲ تن به کربلا ارسال کتیبه سقف قبور مطهر شهدای ۷۲ تن به کربلا ارسال کتیبه سقف قبور مطهر شهدای ۷۲ تن به کربلا ارسال کتیبه سقف قبور مطهر شهدای ۷۲ تن به کربلا

ارسال کتیبه سقف قبور مطهر شهدای ۷۲ تن به کربلا

آیین ارسال کتیبه سقف قبور مطهر شهدای ۷۲ تن حرم مطهر امام حسین(ع) که به مدت ۳ سال توسط هنرمندان شیرازی در این ‌شهر ساخته شده بود، با حضور جمعی از مسئولان استانی و نظامی به کربلای معلی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، آیین ارسال کتیبه سقف قبور مطهر شهدای ۷۲ تن حرم امام حسین(ع) به کربلای معلی با حضور فرماندهان ارشد نظامی و مسئولان کشوری و استانی و هیئت‌امنا ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس امروز(اول آذرماه) در دانشکده علوم و فنون زرهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در شیراز برگزار شد.


اسکندر قاسمی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس در حاشیه این مراسم با بیان اینکه قریب سه سال آماده‌سازی این کتیبه توسط هنرمندان شیرازی به طول انجامید، گفت: این کتیبه هشتاد و ششمین پروژه‌ای است که توسط هنرمندان استان فارس انجام شده است.


وی دلیل طولانی شدن زمان ساخت این کتیبه را هنر دستی بودن آن دانست و افزود: این اثر منحصر به فرد است و چند هنر خاص در طراحی آن استفاده شده است.


وی اضافه کرد: در ساخت این کتیبه از خاتم اصیل شیراز استفاده شده است و اسامی ۷۲ تن شهدای کربلا معرق کاری شده است و همچنین از مقرنس کاری دو طبقه استفاده شده است.


بر پایه این گزارش، در کتیبه سقف قبور شهدای 72 تن امام حسین (ع) انواع هنرهای های درودگری و گره چینی منحصر به فرد بکار گرفته ‌شده است.


گره‌کاری، معرق‌کاری، خاتم‌کاری درجه یک در رنگ‌های مختلف با چوب نارنج، عناب، گردو از دیگر مواردی که در این سازه‌ مورداستفاده قرارگرفته است.


ساخت این سقف حدود چهار سال طول کشید و پس از رنگ‌آمیزی به عراق ارسال شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران