غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع) غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع) غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع) بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع) غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع) غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع) غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع) غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع)

غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع)

کارکنان بخش نگهداری حرم مطهر در آستان مقدس حضرت عباس(ع)، شستشو و غبارروبی پنجره‌های ضریح مطهر حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام) را به پایان رساندند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج،  کارکنان بخش نگهداری حرم مطهر در آستان مقدس حضرت عباس(ع)،  شستشو و غبارروبی پنجره‌های ضریح مطهر حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام) را به پایان رساندند.


بر اساس این گزارش، این اقدام به منظور نظافت و نگهداری این ضریح مطهر از اکسیداسیون و تغییرات ناشی از شرایط جوی در گذر زمان انجام می‌شود.


نزارغنی خلیل، مسئول این بخش، به شبکه الکفیل گفت: این اقدامات به صورت دوره‌ای و در نهایت دقت و ظرافت، توسط کارکنان بخش نگهداری حرم مطهر انجام  و در آن از مواد خاص پاکسازی استفاده می‌شود تا ضمن نظافت و حفظ زیبایی پنجره های ضریح مطهر، مانع از آسیب آن شود.


وی افزود: این اقدامات شامل نظافت و درخشان سازی اجزای فلزی ضریح به علاوه‌ سقف و پایه‌های آن می‌شود. در این پاکسازی مواد سازگار با فلزات بکار رفته در ضریح که متشکل از طلا، نقره، استیل و سایر فلزات است، مورد استفاده قرار می‌گیرد تا رسوبات و اکسیداسیون ناشی از شرایط جوی در گذر زمان از آن زدوده شده و ضمن حفظ زیبایی، شرایط معنوی متناسب با قداست این مکان مطهر را فراهم آورد.


وی توضیح داد: کار غبار روبی و نظافت ضریح مطهر حضرت عباس(ع) در ساعات پایانی شب انجام می‌شود تا مزاحمتی برای رفت و آمد زائران ایجاد نشود. این کار شامل دو مرحله‌ است: مرحله‌ اول پاکسازی رسوبات و مرحله‌ی دوم نظافت ضریح با مواد خاص.


گفتنی است کارکنان بخش نگهداری آستان مقدس حضرت عباس(ع)، عهده‌دار تمام امور خدماتی و نظافتی در حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام)، ضریح مطهر و نیز تنظیم سهولت حرکت زائران در ایام عادی و زیارت‌های میلیونی هستند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران