پیگیری اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات پیگیری اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات پیگیری اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
پیگیری اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات پیگیری اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات پیگیری اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات پیگیری اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات پیگیری اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات

پیگیری اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات

رئیس سازمان حج و زیارت از پیگیری اعزام زمینی کاروان های زیارتی به عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد  رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: با هدف کاهش هزینه سفر زائران ایرانی به عتبات عالیات، اعزام زمینی کاروان های زیارتی به عراق درحال پیگیری است.


آقای علی رضا رشیدیان با اشاره به اینکه اعزام هوایی زائران به عراق از استان های مختلف ادامه دارد، افزود: تعداد استان هایی که درقالب طرح جدید اعزام زائر به اعتاب مقدسه فعال شده اند بیشتر شده و پیگیر هستیم تا تهیه بلیط از شرکت های هواپیمایی برای کاروان های اعزامی از طریق دفاتر زیارتی تسهیل شود.


در این جلسه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز فعال ترشدن هرچه سریعتراستان ها و دفاتر زیارتی در جذب و اعزام زائر را از محورهای  مهم درموفقیت طرح جدید سازمان حج و زیارت دانست و تصریح کرد: این سازمان به نحوی برنامه ریزی و عمل کند تا هزینه اضافی به زائر بویژه در موضوع پرواز تحمیل نشود.


حجت الاسلام والمسلمین نواب بر لزوم حفظ شان، کرامت و امنیت زائران ایرانی تاکید کرد و با توجه به اعزام هایی که در قالب کاروان های آزاد به عتبات عالیات صورت می گیرد از سازمان حج و زیارت خواست که به وظیفه نظارتی خود در راستای حفظ حقوق زائرعمل کند.


برپایه این گزارش، این جلسه با گزارش آقای دکتر سیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در خصوص نحوه ارائه خدمات درمانی به زائران در درمانگاههای این مرکز در شهرهای کربلا، نجف و کاظمین ادامه یافت .


این گزارش حاکیست، درادامه این جلسه آقایان اکبر رضایی معاون حج و عمره و مهران فرشید مدیرکل دفتر طرح، برنامه، فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی سازمان حج و زیارت درمورد اقدامات و برنامه های این سازمان در مورد حج آینده، عمره و پیگیری طرح حج هوشمند توسط عربستان گزارش دادند.


آقای رضایی اظهارداشت: علاوه بر تشکیل کمیسیون های تخصصی، زمان بندی واکسیناسیون و آموزش نیروها و کارگزاران، اقدامات اولیه برای برگزاری حج آینده درسازمان حج صورت گرفته و درانتظار اعلام برنامه وزارت حج و عمره عربستان هستیم .


آقای رشیدیان نیز تاکید کرد: در صورتی که طرف عربستانی خواسته های جمهوری اسلامی ایران را در خصوص عمره تحقق بخشد امکان اعزام عمره گزاران ایرانی نیز وجود دارد.


برپایه این گزارش، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز به مسئولان سازمان حج و زیارت توصیه کرد اطلاعات لازم در خصوص حج آینده ، نحوه برگزاری عمره و اقدامات عربستان در زمینه حج هوشمند را تهیه کند و در راستای تغییراتی که در هر حوزه صورت گرفته و یا درحال انجام است برنامه ریزی نماید تا امور روزآمد باشد .
مطالب مرتبط

نظرات کاربران