انتشار تصویر عامل انتحاری فرودگاه کابل انتشار تصویر عامل انتحاری فرودگاه کابل انتشار تصویر عامل انتحاری فرودگاه کابل بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
انتشار تصویر عامل انتحاری فرودگاه کابل انتشار تصویر عامل انتحاری فرودگاه کابل انتشار تصویر عامل انتحاری فرودگاه کابل انتشار تصویر عامل انتحاری فرودگاه کابل انتشار تصویر عامل انتحاری فرودگاه کابل

انتشار تصویر عامل انتحاری فرودگاه کابل

یک رسانه آمریکایی از انتشار تصویر عامل انتحاری فرودگاه کابل از سوی نهادهای این کشور خبر داد.

رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند که نهادهای امنیتی این کشور تصویر عامل انتحاری فرودگاه کابل را که منجر به کشته شدن 200 نفر شد، برای اولین بار منتشر کردند.


نیویورک تایمز، این عامل انتحاری را  عبدالرحمان «اللوگری» معرفی کرده است.


این بمب‌گذار انتحاری چهار ماه قبل در مقابل فرودگاه کابل خودش را منفجر کرد که در نتیجه ۲۰۰ غیرنظامی و ۱۳ سرباز آمریکایی کشته شدند.


این رسانه آمریکایی گفته که اللوگری دانشجوی مهندسی بود که پس از بازداشتش و زندانی بودن توسط دولت گذشته افغانستان توسط طالبان آزاد شد.


گفتنی است که اللوگری نخستین حمله انتحاری را پس از روی کارآمدن حکومت طالبان انجام داد که دست کم ۲۰۰ غیرنظامی از جمله زنان و کودکان در این حمله انتحاری کشته و زخمی شدند.


داعش مسئولیت این انفجار را برعهده گرفته است.


پیش از این رسانه آمریکایی سی ان ان نیز گزارشی از انتقال 1450 کودک بدون سرپرست به آمریکا منتشر کرده بود که بسیاری از کارشناسان امنیتی معتقدند خانواده این افراد در انفجار انتحاری کابل جان خود را از دست دادند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران