140 کشته در نیجریه توسط افراد مسلح 140 کشته در نیجریه توسط افراد مسلح 140 کشته در نیجریه توسط افراد مسلح بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
140 کشته در نیجریه توسط افراد مسلح 140 کشته در نیجریه توسط افراد مسلح 140 کشته در نیجریه توسط افراد مسلح 140 کشته در نیجریه توسط افراد مسلح 140 کشته در نیجریه توسط افراد مسلح

140 کشته در نیجریه توسط افراد مسلح

منابع محلی شمال غربی نیجریه از کشته شدن بیش از ۱۴۰ نفر از غیرنظامیان در سلسله حملات افراد مسلح ناشناس طی روزهای اخیر خبر دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در سلسله حملات افراد مسلح معروف به «راهزنان» در شمال غربی نیجریه، ۱۴۰ نفر کشته شدند.


بالاراب الحاجی یکی از اهالی روستاهای ایالت زامفارا که مورد حمله مسلحان راهزنان قرار گرفته است، گفت: ما ۱۴۳ نفر را که توسط راهزنان در این حملات کشته شدند، دفن کردیم.


ساکنان گفتند که صدها مرد مسلح موتورسیکلت سوار به ۱۰ روستا در مناطق آنکا و بوکیم در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه حمله کرده و به سوی ساکنان تیراندازی و خانه‌ها را غارت کردند و سوزاندند.


بندی حمیدو ساکن روستای کوروا دانیا گفته است افراد مسلحی که به روستا هجوم بردند به هر کسی که دیدند تیراندازی کردند.


حمیدو افزود:‌ بیش از ۱۴۰ نفر در ده روستا دفن شده‌اند، در حالی که جستجو برای اجساد بیشتر ادامه دارد، زیرا بسیاری از افراد مفقود شده‌اند.


ایدی موسی از دیگر اهالی روستای کوروا دانیا گفت: تعداد کشته‌ها زیاد است. ما در مورد ۱۵۰ نفر صحبت می‌کنیم که توسط راهزنان کشته شدند.


این در حالی است که مقامات و سرویس‌های امنیتی نیجریه هنوز در مورد این حملات و قربانیان آن اظهار نظری نکرده‌اند.


افراد مسلح در سال‌های اخیر حملات خود را به جوامع محلی منطقه افزایش داده و هزاران نفر را مجبور به فرار از خانه‌های خود کرده‌اند.


گروه تروریستی بوکوحرام که با «داعش» اعلام بیعت کرده است، تاکنون چندین عملیات خرابکارانه و آدم‌ربایی در نیجریه انجام داده است.


گروه «پزشکان بدون مرز» روز پنجشنبه اعلام کرد که خشونت‌های گسترده در نیجریه به یک بحران انسانی تبدیل شده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران