تهدید موجودیت مسیحی در قدس اشغالی تهدید موجودیت مسیحی در قدس اشغالی تهدید موجودیت مسیحی در قدس اشغالی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
تهدید موجودیت مسیحی در قدس اشغالی تهدید موجودیت مسیحی در قدس اشغالی تهدید موجودیت مسیحی در قدس اشغالی تهدید موجودیت مسیحی در قدس اشغالی تهدید موجودیت مسیحی در قدس اشغالی

تهدید موجودیت مسیحی در قدس اشغالی

پاتریارک قدس گفت: موجودیت مسیحی در قدس اشغالی مورد تهدید است و کلیساها در این شهر بارها به دست گروه‌های صهیونیستی تخریب شده‌ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، اسقف (پاتریارک) تئوفیلوس سوم از رهبران مسیحیان ارتدوکس قدس اعلام کرد: گروه‌های افراطی صهیونیستی حضور مسیحیان در بخش قدیمی قدس را هم تهدید می‌کنند.


وی طی یادداشتی که در یکی از ستون‌های روزنامه انگلیسی «تایمز» منتشر شده، نوشت: از نظر وی هدف اخراج جامعه مسیحی از بخش قدیمی قدس است جایی که شامل مکان‌های مقدس برای هر سه دین آسمانی یعنی یهودیت، مسیحیت و اسلام است .


تئوفیلوس سوم تأکید کرد: حضور ما در قدس مورد تهدید است. کلیساهای ما را گروه‌های افراطی اسرائیلی تهدید می‌کنند. جامعه مسیحی در قدس به دست همین افراطی‌های صهیونیست رنج زیادی دیده‌ است. برادران و خواهران ما قربانیان جنایات ناشی از نفرت‌انگیزی هستند. کلیساهای ما مرتباً هدف تخریب و هتک حرمت قرار می‌گیرند. روحانیون ما بارها تهدید شده‌اند.


در همین رابطه یک مقام صهیونیست مدعی شد که اظهارات تئوفیلوس سوم با واقعیت فاصله دارد و به بیانیه وزارت خارجه این رژیم صادره در ۲۲ دسامبر استناد کرد. در این بیانیه ادعا شده، رژیم اسرائیل به آزادی ادیان و عبادت برای پیروان تمام ادیان بعلاوه آزادی ورود به اماکن مقدس متعهد است.


چهارشنبه گذشته یک نهاد رسمی فلسطینی درباره طرح رژیم صهیونیستی که وجود مسیحیان در قدس اشغالی را تهدید می‌کند، هشدار داد.


در ۲۶ دسامبر سال گذشته میلادی (۲۰۲۱) دادگاه مرکزی رژیم صهیونیستی در قدس، پاتریارک قدس را به پرداخت ۱۳ میلیون دلار به آنچه صندوق داخلی یهود خوانده می‌شود ملزم کرد. موضوعی که در ادامه سریال هدف قرار گرفتن موجودیت مسیحی در شهر قدس صورت گرفت.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران