صدور مجوز برپایی سفره‌های افطار در مسجد النبی(ص) صدور مجوز برپایی سفره‌های افطار در مسجد النبی(ص) صدور مجوز برپایی سفره‌های افطار در مسجد النبی(ص) بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
صدور مجوز برپایی سفره‌های افطار در مسجد النبی(ص) صدور مجوز برپایی سفره‌های افطار در مسجد النبی(ص) صدور مجوز برپایی سفره‌های افطار در مسجد النبی(ص) صدور مجوز برپایی سفره‌های افطار در مسجد النبی(ص) صدور مجوز برپایی سفره‌های افطار در مسجد النبی(ص)

صدور مجوز برپایی سفره‌های افطار در مسجد النبی(ص)

اداره امور مسجدالنبی(ص) اعلام کرد که با شرایط خاص پیشگیرانه از شیوع کرونا، اجازه پهن کردن سفره‌های افطار در ماه رمضان آینده را خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از ایکنا؛ اداره امور مسجد النبی، روز گذشته از برنامه‌ای برای ازسرگیری برنامه افطاری دسته‌جمعی در این مسجد در ماه مبارک رمضان پیش رو پس از دو سال وقفه خبر داد.


برنامه افطاری به عنوان بخشی از اقدامات پیشگیرانه در پی شیوع بیماری همه‌گیر ویروس کرونا از رمضان ۱۴۴۱ هجری به حالت تعلیق درآمده است.


این اداره اعلام کرد که از سرگیری سفره افطار در مسجد‌النبی تحت پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خواهد بود. فقط افرادی مجاز به پهن کردن سفره افطاری هستند که در مکان‌هایی که قبلاً مشخص شده‌ این کار را انجام دهند. تعداد دقیق نمازگزاران مجاز در هر سفره متعاقبا پس از بررسی وضعیت همه‌گیری اطلاع‌رسانی خواهد شد.


این اداره تاکید کرد که ارائه دهندگان وعده‌های غذایی افطاری باید برای تهیه غذا با شرکت‌های پذیرایی تأیید شده قرارداد ببندند و در صورت اجرای مقررات برای رعایت فاصله اجتماعی، تعداد افراد در یک سفره را به ۵ نفر و در صورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به ۱۲ نفر محدود کنند.


این مقررات همچنین شامل نشستن در یک طرف سفره رو به قبله است. این اداره افزود، افرادی که مجوز ارائه سرویس غذای افطار را دارند، باید اطلاعات خود را از ابتدای ماه رجب (۲ فوریه ۲۰۲۲) به روز کنند.


ریاست کل امور حرمین شریفین، از دو سال قبل سفره‌های افطاری جمعی را ممنوع کرد اما ترتیبی اتخاذ کرد تا با تدابیر سخت‌گیرانه، وعده‌های افطاری آماده به صورت انفرادی برای زائران خانه خدا توزیع شود. این بسته‌ها فقط شامل آب‌بسته‌بندی شده و بسته‌های خرما در محوطه‌ی مسجد الحرام بود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران