اعزام های سازمان یافته به عتبات سرعت گرفت اعزام های سازمان یافته به عتبات سرعت گرفت اعزام های سازمان یافته به عتبات سرعت گرفت بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
اعزام های سازمان یافته به عتبات سرعت گرفت اعزام های سازمان یافته به عتبات سرعت گرفت اعزام های سازمان یافته به عتبات سرعت گرفت اعزام های سازمان یافته به عتبات سرعت گرفت اعزام های سازمان یافته به عتبات سرعت گرفت

اعزام های سازمان یافته به عتبات سرعت گرفت

درنشست مسئولان حوزه حج و زیارت اعلام شد: با سرعت گرفتن اعزام های سازمان یافته، درهفتاد روز گذشته نزدیک به 13 هزار زائر به عتبات عالیات رفته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.


دراین جلسه آقای حمیدرضا محمدی مدیرکل دفتر برنامه ریزی، پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با ارائه آمار، به استقبال زائران از سفرهای زیارتی به عتبات عالیات اشاره کرد و تعداد زائرانی را که از 23 آبان ماه تاکنون در قالب کاروان های زیارتی به اعتاب مقدسه درعراق اعزام شده اند نزدیک به 13 هزار نفر اعلام کرد.


وی گفـت: در این مدت زائران از 18 استان سازماندهی و از هفت ایستگاه پروازی تهران، کرمان، یزد، مشهد، ساری، تبریز و اصفهان به عراق اعزام شده اند و از 12 بهمن ماه نیز ایستگاه پروازی شیراز فعال خواهد شد.


وی با اشاره به اینکه بیش از 30 شرکت در 18 استان به مشتاقان سفر به عتبات عالیات خدمات ارائه می دهند، افزود: در برخی استان ها مانند خوزستان زائران در انتظار از سرگیری سفرهای زمینی به عراق هستند.


مدیرکل دفتر برنامه ریزی، پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات سازمان حج همچنین به اعزام هشت گروه 24 نفره دریک ماه گذشته به دمشق اشاره کرد و از کاهش قیمت بسته های این سفر زیارتی خبرداد.


وی افزود: در سامانه جدید سازمان حج و زیارت ریز هزینه بسته های سه و چهار شب سفر سوریه برای زائران اطلاع رسانی شده است.


درادامه این نشست، آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت به اقدامات صورت گرفته برای راه اندازی کاروان های پنجاه نفره سفر به دمشق اشاره کرد و گفت: بسته سفر یک هفته ای زیارت بارگاه حضرت زینب(س) و حرم حضرت رقیه(س) هم در دستور کار قرار دارد.


برپایه این گزارش، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز بر لزوم دقت عمل و هوشمندی در برنامه ریزی سفر زائران به سوریه و زیارت حرم های مطهر تاکید کرد و اطلاع رسانی درخصوص این سفرمعنوی همراه با ارائه خدمات مطلوب به زائران را موجب استقبال بیشتر مشتاقان زیارت حرم اهل بیت (علیهم السلام) دانست


درادامه این جلسه، همچنین آخرین اخبار و تحولات در حوزه های حج و عمره بررسی و اعلام شد تاکنون ازمنابع رسمی دولت و وزارت حج عربستان دستورالعمل و خبری درخصوص برگزاری و یا عدم برگزاری حج آینده منتشر نشده است و سازمان حج و زیارت همچون دیگر کشورهای اسلامی امیدوار است که دعوتنامه مذاکره در خصوص حج آینده با مسئولان سعودی را دریافت کند.


در پایان این جلسه، آقای مهران فرشید مدیرکل دفتر طرح، برنامه، فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی سازمان حج و زیارت درباره ویژگی های سامانه جامع زیارت که بر اساس فرآیندهای جدید این سازمان طراحی شده و درحال تکمیل است گزارش داد و حجت الاسلام والمسلمین نواب  ابراز امیدواری کرد که با استفاده کامل از این سامانه، برنامه ریزی برای اعزام کاروان ها و دریافت اطلاعات سفرهای زیارتی برای زائران هرچه بیشتر تسهیل شود.


برپایه این گزارش، درابتدای این جلسه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به محورهای مطرح شده در دیدارمداحان اهل‌بیت (علیهم‌السلام) با رهبرمعظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و خواستار بازنگری در وظایف مداحان و روحانیون اعزامی به عتبات با توجه به نکات مطرح شده دراین دیدار شد.


حجت الاسلام والمسلمین نواب با مهم خواندن سخنان رهبر انقلاب اسلامی در موضوع جهاد تبیین تصریح کرد: امروز که دشمنان اسلام، نظام و انقلاب را هدف گرفته اند همه باید با بیان متقن و محکم در مسیر دفاع از خون پاک شهدا و اهداف بلند امام امت (رض) و مقام معظم رهبری گام برداریم
مطالب مرتبط

نظرات کاربران