دیدار سفیر عمان در ایران با نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت دیدار سفیر عمان در ایران با نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت دیدار سفیر عمان در ایران با نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
دیدار سفیر عمان در ایران با نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت دیدار سفیر عمان در ایران با نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت دیدار سفیر عمان در ایران با نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت دیدار سفیر عمان در ایران با نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت دیدار سفیر عمان در ایران با نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت

دیدار سفیر عمان در ایران با نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت

سفیرعمان درایران با حجت الاسلام و المسلمین نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، آقای ابراهیم بن احمد المعینی سفیرعمان درایران با حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی امروز درمحل بعثه مقام معظم رهبری دیدار و درباره  همکاری های دو کشور درحوزه حج و زیارت گفتگو کرد.


دراین دیدار که حجج الاسلام علی خیاط و سید حسین رکن الدینی معاونین بین الملل و فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری نیزحضورداشتند، حجت الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به سایقه روابط دو کشور، ازعمان بعنوان کشورهمسایه قابل اعتماد و شریک ارزشمند جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین با اشاره به ارتباط تصویری با مسئولان حج کشورعمان درماههای گذشته، تصریح کرد: بعثه های حج دو کشورمی توانند برای بهینه شدن  برنامه های حج از ظرفیت یکدیگر استفاده کنند.


وی همچنین اشتراک نظر مسئولان حوزه حج دو کشور در خصوص ضرورت همبستگی بین کشورهای اسلامی را یادآور شد و گفت: حج که می تواند محور همبستگی جهان اسلام باشد امروز دست های بیگانگان پیگیرند تا حج را ازاین کارکرد ارزشمند خود دور کنند.


سفیر عمان نیز در این دیدار روابط تهران-مسقط را بسیار خوب، ثابت و ریشه دار توصیف کرد و از توسعه روابط فی مابین در زمینه های مختلف از جمله در حوزه حج و زیارت استقبال کرد.


وی با اشاره به مشارکت عمان در برنامه های فرهنگی و تقریبی و مسابقات قرآن کریم در جمهوری اسلامی ایران، اهمیت موسم حج را برای مسلمانان یادآور شد و گفت: در خصوص حج می توانیم به تبادل نظر و تبادل تجربیات برای ارائه خدمات بهتر به زائران بپردازیم .


حجت الاسلام والمسلمین نواب نیز با بیان اینکه حج از ارکان اسلام است، افزود: مسئولان حوزه حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری در این حوزه با کشور دوست و برادر، عمان هستند.


در ادامه این دیدار طرفین ابراز امیدواری کردند که حاصل تماس ها و رایزنی ها بین مسئولان حج و زیارت دو کشور به هماهنگی و تعامل در استفاده از تجربیات یکدیگر در حوزه حج هوشمند و تسهیل سفر اتباع عمانی به اماکن زیارتی در ایران منجر شود.


برپایه این گزارش، در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین علی خیاط معاون بین الملل بعثه مقام معظم رهبری با مهم خواندن نقش حج در تحقق وحدت عملی بین مسلمانان، اظهارکرد: برای انعکاس فلسفه حقیقی حج، آماده همکاری با عمان هستیم و تفاهم نامه مشترکی برای ارتقاء سطح روابط دو کشور در حوزه حج و زیارت تدوین شده است که می تواند پایه روابط فی مابین باشد که این موضوع با استقبال سفیرعمان روبرو شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران