بررسی برنامه ها و فعالیت های حج آینده درنشست شورای مدیران بعثه بررسی برنامه ها و فعالیت های حج آینده درنشست شورای مدیران بعثه بررسی برنامه ها و فعالیت های حج آینده درنشست شورای مدیران بعثه بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
بررسی برنامه ها و فعالیت های حج آینده درنشست شورای مدیران بعثه بررسی برنامه ها و فعالیت های حج آینده درنشست شورای مدیران بعثه بررسی برنامه ها و فعالیت های حج آینده درنشست شورای مدیران بعثه بررسی برنامه ها و فعالیت های حج آینده درنشست شورای مدیران بعثه بررسی برنامه ها و فعالیت های حج آینده درنشست شورای مدیران بعثه

بررسی برنامه ها و فعالیت های حج آینده درنشست شورای مدیران بعثه

برنامه ریزی ها و فعالیت ها در حج پیش رو در نشست شورای مدیران بعثه مقام معظم رهبری مطرح و بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، در این نشست که امروز به ریاست حجت‌الاسلام ‌ والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد، معاونین فرهنگی، بین الملل و توسعه مدیریت و منابع و چند تن از مدیران بعثه مقام معظم رهبری درباره برنامه ها و فعالیت های خود درحج آینده توضیحاتی بیان و تصریح کردند که با توجه به فرصت باقیمانده تا اعزام زائران به سرزمین وحی از راهکارهای مختلف برای تسهیل امور بهره خواهند گرفت.


دراین نشست نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت مباحث مطرح شده در جلسه هفته گذشته شورای عالی حج را بیان کرد و افزود: سهمیه کشورها باید هرچه زودتر اعلام شود تا     برنامه ریزی ها و فعالیت ها برای برگزاری حج آینده شکل گرفته و اجرایی  شود.


حجت‌الاسلام والمسلمین نواب با بیان اینکه با وجود گذشت بیش از نیمی از ماه مبارک رمضان همچنان خبر جدیدی از عربستان درباره حج پیش رو دریافت نشده است، بر ضرورت استفاده از نیروهای چند پیشه برای انجام ماموریت های محوله در حج آینده تاکید کرد.


وی با بیان اینکه بدلیل شرایط کرونایی سهمیه زائرانی که امسال به سرزمین وحی مشرف می شوند از گذشته کمترخواهد بود، تصریح کرد: مجموعه حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری باید ضمن بازنگری در ماموریت ها و ساختار بخش های مختلف معرفی نیروها را مد نظر قرار دهند.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: شعار حج پیش رو نیز در حال بررسی است و با توجه به شرایط روز و مسایل و مشکلات جهان اسلام و مسلمانان این شعار در روزهای آینده اعلام خواهد شد.  


وی با اشاره به محصولات فرهنگی که هر ساله دراختیار حجاج قرار می گیرد خواستار طراحی نرم افزارجدیدی برای پاسخگویی به نیازهای مذهبی و فرهنگی و اطلاع رسانی نکات لازم به زائران شد و از مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری مشعرخواست که با هماهنگی مدیریت فن آوری اطلاعات و هوشمندسازی سازمانی برای تولید آن اقدام کند.


سرپرست حجاج ایرانی همچنین خواستار تهیه و تدوین کتابی برای معرفی بعثه مقام معظم رهبری و فعالیت های آن در چهار دهه گذشته در حوزه حج و زیارت شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران